Порто-кавальный шунт у животных

Ми в соціальних мережах

Усунення портокавального шунта у тварин

Усунення портокавального шунта шляхом встановлення амероїдного вазоконстриктора

Портокавальний шунт у домашніх тварин – це вроджена патологія, яка супроводжується порушенням функції печінки. Дана патологія характеризується неправильною будовою кровоносного русла, за якої частина венозної крові, котра має відтікати від органів черевної порожнини, потрапляє не до печінки, а йде в обхід неї по аномально розташованій судині. Відповідно, венозна кров, яка відтікає від кишківника, не проходить необхідне очищення в печінці від токсинів. Токсини вливаються до кровоносного русла і розносяться  з кровотоком по всьому організму, в тому числі потрапляють до головного мозку, викликаючи неврологічні порушення. Призводять навіть до коматозного стану тварини.

Як правило, ознаки портокавального шунта у собак проявляються у перші місяці життя тварини. Пригнічений стан, млявість, судоми, коматозний стан – всі ці симптоми надають можливість запідозрити важке захворювання.

Портокавальний шунт – патологія, до якої схильні карликові (декоративні) породи собак. Перш за все це - йоркширські тер’єри

Хоча причини виникнення портокавального шунта до цього часу не зрозумілі, зустрічається це захворювання досить часто.

Для постановки діагнозу лікарі ветеринарного госпіталю Фауна-сервіс використовують широкий спектр діагностичних досліджень: загальний та біохімічний аналіз крові, аналіз крові на аміак, аналіз сечі та УЗД черевної порожнини.

При підтвердженому діагнозі тварину направляють на операцію. Виявивши аномально розташовану судину (та, яка відводить кров в обхід печінки), хірурги проводять його обтурацію (закупорку), використовуючи для цього амероїдний вазоконстриктор. Що це таке? Амероїдний вазоконстриктор – це пристрій у вигляді незамкнутого кільця, котрий виконаний з амероїду – спеціального полімеру, якому властиво набухати у вологому середовищі. Встановлений вазоконстриктор поступово стискає судину, перешкоджаючи кровотоку і через деякий час повністю закупорює її.

Не можна проводити закупорку судини одразу – печінка не буде готова до такої  кількості крові, яка почне проходити через неї після повного перекриття судини. Такий підхід може призвести до розвитку печінкової недостатності, якої можна запобігти завдяки установці амероїдного вазоконстриктора.

Вищевказана методика лікування портокавального шунта у домашніх тварин потребує особливої майстерності і досвіду хірурга.

У ветеринарному госпіталі «Фауна-сервіс» декілька років успішно проводяться подібні оперативні втручання. Тому, якщо вашому улюбленцеві поставили діагноз «портокавальний шунт», не впадайте у відчай, ми знаємо, як це виправити!  

лікування портокавального шунта у собак в києві

Отримати консультацію