Профілактика хвороб домашніх тварин. Фауна-сервіс

Профілактика захворювань у тварин

Поширена  фраза про те, що хворобу легше попередити, ніж вилікувати, як не можна краще ілюструє розділ, присвячений профілактиці захворювань домашніх тварин. Профілактика – обов'язкова умова для здорового життя будь-якого домашньої тварини. До необхідних профілактичних заходів відносять такі: вакцинація, дегельмінтизація, обробка тварин від ектопаразитів, а також ряд гігієнічних маніпуляцій.

Вакцинація - це надійний захист від різних інфекційних захворювань, які не просто завдають шкоди здоров'ю тварин, але часом становлять загрозу і для людей. 

вакцінація котів і собак в києвіСвоєчасно проведена процедура дозволить уникнути безлічі захворювань, серед яких:

  • У собак і тхорів – чума м'ясоїдних, вірусний гепатит, ентерит, лептоспіроз, сказ, аденовіруси.
  • У котів – панлейкопенія, ринотрахеїт, кальцевіроз, сказ.
  • У кролів – міксоматоз, геморагічна хвороба кролів.

Вакцинація домашніх тварин повинна проводиться ветеринарним лікарем, оскільки існує ряд вимог до зберігання та перевезення вакцин, яких практично неможливо дотримуватися, не маючи спеціального обладнання та необхідних знань. 

Вакцинують тільки здорових тварин. Обов'язкова умова: за 10 днів до вакцинації проводиться дегельмінтизація, так як гельмінти виділяють токсини, які послаблюють імунну систему і роблять вакцинацію неефективною. Дегельмінтизація котів і собак захистить від паразитичних червів, по-простому – глистів.

Дегельмінтизація буває двох видів – профілактична і лікувальна, і якщо профілактичну проводить власник, то лікувальну – ветеринарний лікар відповідно до плану лікування. Частота профілактичної дегельмінтизації залежить від віку тварини і від його харчування: якщо тварина харчується сирим м'ясом і рибою, глистів «проганяють» частіше. Графік дегельмінтизацій, як і препарати, що використовуються для профілактики паразитичних захворювань, слід узгодити з ветеринарним лікарем.

Обробка від ектопаразитів охороняє тварин від численних паразитарних захворювань, до яких відносяться бабезіоз (піроплазмоз), демодекоз, ерліхіоз, анаплазмоз і багато інших. Незважаючи на простоту процедури, огляд та консультація ветеринарного лікаря перед обробкою тварини бажані. Для того, щоб уникнути негативних наслідків після обробки, лікар повинен оглянути тварину, приділяючи особливу увагу шкірним покривам і стану шерсті і тільки згідно з отриманими даними підбирається необхідний препарат. Якщо ви вирішили провести обробку тварини самостійно, зверніть увагу на те, що наносити препарат необхідно на неушкоджену шкіру і уважно дотримуватися інструкцій до препарату. У разі виникнення будь-якої реакції, препарат необхідно змити і звернутися за консультацією до ветеринарної клініки.

Для збереження здоров'я тварини також важлива і гігієна. Чистка вух, стрижка кігтів, догляд за ротовою порожниною і шерстю – обов'язкові процедури, які дозволять уникнути безліч захворювань і підтримувати природну красу Вашого вихованця. 

Лікарі ветеринарного госпіталю «Фауна-сервіс» проводять всі профілактичні заходи як в госпіталі, так і в домашніх умовах. Записатися на прийом або звернеться за консультацією можна за тел .: 044 289 77 44. Вартість послуг проведення профілактичних заходів – тут. Будьте здорові!

вакцінація домашніх тварин в киеві

Отримати консультацію