Лікування пухлин головного мозку у собак та котів

Ми в соціальних мережах

Лікування пухлин головного мозку у домашніх тварин

Пухлини головного мозку у домашніх тварин зустрічаються в сучасному світі нерідко, але, найчастіше, виявляються уже на пізніх стадіях розвитку. Це пов’язано з тим, що на ранніх етапах розвитку захворювання протікає практично безсимптомно.

Пухлини мозку у домашніх тварин можуть походити із тканин мозку, мозкових оболонок, бути метастазами пухлини іншого органу або ж проникати із суміжних тканин. Нажаль, причини виникнення пухлин головного мозку у собак і котів до цих пір не виявлені, проте розглядаються різні фактори: хімічні, травматичні, генетичні, вірусні та ін.

лікування пухлин головного мозку у тваринПухлини головного мозку у тварин, як і пухлини будь-яких інших органів, можуть бути доброякісними і злоякісними. Також, класифікація пухлин мозку залежить від морфологічних особливостей, від локалізації і походження утворення.

Клінічні ознаки пухлини головного мозку, як ми вже говорили, на ранній стадії розвитку достатньо непомітні, проте з часом власник може відмічати присутність неврологічної симптоматики, котра, втім, відповідає і іншим захворюванням.

Симптоми пухлини головного мозку  залежать від стадії розвитку, локалізації і швидкості росту новоутворення.

Деякі клінічні ознаки пухлини головного мозку у тварин:

  • Різка зміна поведінки у собаки чи кота;
  • Дезорієнтація у просторі;
  • Загальна слабкість і сенсорне порушення;
  • Повна чи часткова втрата зору і\або нюху;
  • Порушення роботи вестибулярного апарату;
  • Судоми та ін.;

Діагностика пухлин головного мозку у тварин складається із цілого ряду загальних і специфічних досліджень – це, перш за все, неврологічний огляд, гематологічне та біохімічне дослідження, УЗД черевної порожнини, рентгенографія, МРТ в динаміці, дослідження ліквору. Перед постановкою правильного діагнозу ветеринарному лікарю також важливо виключити інфекційні захворювання,  а також тромбогеморагічні захворювання головного мозку.

Найефективніше лікування пухлин головного мозку у домашніх тварин – оперативне втручання у поєднанні з хіміотерапією, а якщо говорити про тактику оперативного втручання, то вона залежить від розміру і локалізації новоутворення.

Нейрохірургічні втручання на головному мозкові – одна з найважчих задач, з якою будь-коли стикалися ветеринарні нейрохірурги «Фауна-сервіс». Не дивлячись на те, що сучасні технології, якими користуються лікарі, значно підвищили ефективність і безпеку оперативних втручань, ризики однаково достатньо високі. Як би страшно не звучали прогнози й описи захворювання, в багатьох випадках шанси на одужання значні.

За плечима лікарів «Фауна-сервіс» декілька успішних оперативних втручань на головному мозкові, тому, якщо у вас виникає підозра на наявність утворення в головному мозку у вашого улюбленця – звертайтесь, ми зробимо все можливе щоб йому допомогти. 

пухлина головного мозку у собаки

Отримати консультацію