Ветеринарна неврологія в Києві. Фауна-сервіс

Ветеринарна неврологія

Захворювання центральної і периферичної нервової системи у дрібних домашніх тварин, на жаль, зустрічаються часто. Генетично схильні до розвитку патологій нервової системи певні, так звані хондродистрофоїдні і карликові породи собак. Серед представників цієї групи – пекінеси, такси, французькі бульдоги, чиху-хуа, йоркширські тер’єри і шпіци. Тому, якщо ви є власником собаки однієї з вище перерахованих порід, варто уважно відноситися до будь-яких можливих проявів неврологічних захворювань, котрі можуть бути різноманітними.

Симптоми неврологічних захворювань:

  • ветеринарна неврологіяПарез – ослаблення довільних рухів або параліч (повна втрата довільних рухів);
  • Атаксія – порушення узгоджених рухів різних м’язів, за умови відсутності м’язової слабкості. Подібне порушення моторики призводить до розмашистих, неточних рухів, тварина може не потрапляти в миску з кормом, хитатися при ходінні, спотикатися.  У тяжких випадках тварина втрачає здатність підтримувати позу, при спробі поставити його на лапи – падає;
  • Манежні рухи – періодичні довільні рухи тварини по колу, внаслідок  однобічного ураження головного мозку;
  • Судомні стани  - епілептоморфні напади, епілепсія, тетанія, еклампсія, міоклонії, тремор;
  • Прогресуюча втрата слух, зору або нюху;
  • Вимушене положення тіла в просторі (закидання голови);
  • Втрата свідомості;
  • Періодично виникаючі напади гострої м’язевої слабкості;
  • Анізокорія – різний розмір зіниць.

Інколи у тварин з’являються порушення в емоційній або інтелектуальній сферах: часта зміна настрою, стан збудження різко змінюється пригніченістю, тварина може не впізнавати власників, свій дім, місце. Спостерігається порушення харчової поведінки: відмова від корму або надмірне його споживання, тварина може їсти неїстівні речі.

За довгий час роботи з неврологічними пацієнтами нами відпрацьована певна стратегія діагностики, лікування і наступної реабілітації тварин. Дана стратегія побудована на загальноприйнятих стандартах, проте авторські методики, котрі доповнюють її, набагато збільшили успішність лікування неврологічних захворювань у домашніх тварин. Звертаємо вашу увагу на те, що лікування патологій нервової системи довготривале і вимагає ретельного контролю з боку ветеринарних лікарів і власників.

У ветеринарній неврології, як ні в одній іншій дисципліні, час – це найважливіший фактор прогнозу і результату захворювання в цілому, чим швидше поставлений діагноз, тим скоріше може бути розпочате лікування. Ми просимо вас уважно відноситися до будь-яких можливих проявів неврологічних захворювань, котрі, як ви переконались, можуть бути вельми різноманітними, і при першій підозрі – телефонуйте!

У ветеринарному госпіталі «Фауна-сервіс» успішно проводиться  як терапевтичне, так і хірургічне лікування захворювань головного, спинного мозку і периферичних нервів у собак та котів. Ми раді допомогти вашому улюбленцеві! Телефонуйте: 044 289 77 44 

неврологічні захворювання домашніх тварин

Отримати консультацію