Лечение хиатальной грыжи у животных

Ми в соціальних мережах

Операція по Нісену-Пульняшенко

Оперативне лікування хіатальних гриж у тварин.

Операція за Нісеном-Пульняшенко є авторською методикою лікування хіатальних гриж у дрібних домашніх тварин, яка заснована на втручанні, відоме як фундоплікація за Нісеном.

Одним з компонентів брахіцефалічного синдрому найчастіше є хіатальна грижа.

Хіатальна грижа у собак і котів – це грижа, яка утворюється в результаті зниженого тиску в грудній порожнині і підвищеного в черевній.

Хіатальна грижа у собак і котів характеризується зміщенням шлунку або його частини з черевної порожнини в грудну через розширений стравохідний отвір діафрагми. Інколи через цей отвір зміщуються інші органи черевної порожнини. Подібна аномалія призводить до того, що тварина не може нормально харчуватися, спостерігається постійна блювота і розвивається аспіраційна пневмонія.

Існують два види хіатальних гриж – ковзна і пряма. Найчастіше у тварин зустрічається ковзна хіатальна грижа, за якої частина шлунку та шлунково-стравохідне сполучення переміщається за діафрагму.

Симптоми хіатальної грижі у собак і котів проявляються не достатньо чітко і залежать від об’єму грижового мішка та кількості внутрішніх органів, котрі містяться в ньому. Це можуть бути респіраторні порушення: від покашлювання до важкої дихальної недостатності та аспіраційної пневмонії. Також спостерігається дисфагія (розлад акту ковтання) – від регургітації та слинотечі до кахексії і важкого ступеню зневоднення.

Для діагностики хіатальних гриж використовують рентгенографію (оглядова, контрастна і в динаміці протягом доби) та ендоскопію.

Найефективнішим методом усунення хіатальної грижі є хірургічне лікування. Воно направлене на повернення зміщеного шлунку (або інших органів) в черевну порожнину і зменшення розміру стравохідного отвору.

В зв’язку з тим, що оперативні втручання для тварин з даною патологією не розроблені, головним лікарем «Фауна-сервіс» був запропонований спосіб оперативного лікування хіатальних гриж, котрий адаптований до анатомічної будови тварин. Більш того, операція за Нісеном-Пульняшенко набагато спрощена ніж та, котра використовується в медичному варіанті. Багаточисельні оперативні втручання, які були проведені лікарями «Фауна-сервіс» з використанням методики Нісена-Пульняшенко, як правило, закінчувалися успішно.  
лікування хіатальних гриж у собак в києві
Отримати консультацію