Ветеринарная пластическая хирургия

Ми в соціальних мережах

Пересадка шкіри у домашніх тварин

Пересадка шкіри домашнім тваринам потрібна у випадку обширного пошкодження шкірного покриву, котрі можуть виникнути внаслідок опіків, рваних ран або ран, які довго не загоюються. Також показанням для пересадки можуть бути пухлини м’яких тканин, після видалення яких залишаються обширні раньові поверхні.

Найбільш поширена методика пересадки шкіри у тварин – аутопластика – пересадка ділянки власної шкіри.  Існує невільна (зі збереженням судинних зв’язків) і вільна (порушення всіх зв’язків з донорською ділянкою) пластика шкіри. Обидві методики поділяються ще на декілька видів і достатньо успішно застосовуються у ветеринарній медицині.

Для відтворення пошкодженого шкіряного покриву лікарі ветеринарного госпіталю «Фауна-сервіс» використовують різноманітні методи пересадки:

  • Пластика клаптем на судинній ніжці;
  • Пластика поворотним клаптем;
  • Пластика шкіри марочним способом;
  • Пластика шкіри розщепленим клаптем;
  • Пластика місцевими тканинами;
  • Вільна шкірна пластика;
Вибір тої чи іншої методики для пересадки шкіри у тварин залежить від локалізації і ступеню ураження шкірного покриву.

Операції з пересадки шкіри у тварин проводиться в один або два етапи, залежно від стану  раньової поверхні. В деяких випадках лікарі проводять пересадку шкіри одразу після очищення рани від кірочок та нагноєнь, а інколи потребується більш довготривала підготовка – лікарі  висікають рубці, за необхідності накладають сітку, котра сприяє правильній грануляції очищеної раньової поверхні і через декілька днів проводять аутопластику. Безпосередньо пересадка шкірного покриву полягає у висіканні донорського клаптя і переміщення його на підготовлену раньову поверхню.

Хірургами «Фауна-сервіс» проведено велику кількість успішних пересадок шкірного покриву у домашніх тварин із використанням різноманітних методик. Детально про деякі пластичні операції можна дізнатися тут. Записатися на консультацію з приводу проведення пересадки шкіри у тварин можна за телефоном: 044 289 77 44  

пересадка шкіри у домашніх тварин

Отримати консультацію