Лечение грыж у домашних животных

Ми в соціальних мережах

Лікування гриж у домашніх тварин

Грижа у домашніх тварин – це один із різновидів зміщення внутрішніх органів з вистилаючими  іх оболонками із одної анатомічної порожнини в прилеглі (або під шкіру). Зміщення органів трапляється через природні, патологічно розширені отвори (пупкове кільце, наприклад) або через штучні (наприклад, отвір в апоневрозі черевної стінки).

Класифікація гриж у домашніх тварин досить велика і залежить від багатьох факторів, серед яких:

  • лікування гриж у собак і котів фауна сервісПоходження. За своїм походженням грижі бувають вродженими і набутими.
  • Зовнішні ознаки. В залежності від наявності зовнішніх ознак, грижі поділяються на внутрішні та зовнішні.
  • Вправимість. Грижі у тварин бувають вправимі і невправимі. Вправима грижа – це коли вміст грижового мішка при натисненні вільно переміщається в свою анатомічну порожнину. При невправимій грижі органи оточені спайками і постійно знаходяться в грижовому мішку.
  • Ступінь ускладнення. Одне з найпоширеніших ускладнень – защемлення грижі. В цьому випадку органи, які знаходяться в грижовому мішку, защемлені грижовим отвором, що призводить до некрозу останніх. Наявність защемленої грижі  - показання до негайного оперативного втручання.
  • Локалізація. В залежності від розташування розрізняють такі види гриж у тварин:
  1. Діафрагмальна;
  2. Пупкова;
  3. Перинеальна грижа;
  4. Пахова грижа;

Це далеко не повний перелік існуючих гриж, проте саме вони найчастіше зустрічаються у домашніх тварин.

Лікування гриж у котів, собак та інших домашніх тварин – оперативне. В рідких випадках, коли грижа невеликого розміру і не заважає комфортному життю тварини, можна обійтися без хірургічного втручання. Однак, слід пам’ятати про те, що неускладнена вправима грижа може достатньо швидко перетворитися в защемлену, котра буде вимагати негайної допомоги хірургів.

У випадку,  якщо у вашої тварини грижа, яка почала збільшуватися  розмірах або колір шкіри біля грижового мішка помінявся – зверніться до ветеринарної клініки, подібні симптоми можуть свідчити про защемлення грижі або про будь-яке інше ускладнення.

Вибір методики оперативного лікування гриж у тварини залежить від виду патологічного утворення і наявності ускладнень.

Ветеринарні хірурги «Фауна-сервіс» володіють великим досвідом оперативного лікування гриж  тварин із застосуванням сучасних технологій. Ми в будь-який час готові надати кваліфіковану допомогу вашим тваринам!

лікування гриж у домашніх тварин в києві

Отримати консультацію