Атланто-аксиальная нестабильность у собак

Ми в соціальних мережах

Усунення атланто-аксіальної нестабільності у собак

Атланто-аксіальна нестабільність у тварин - захворювання хребта, яке характерне для карликових порід собак. За цієї патології виникає надмірна рухливість в атланто-аксіальному суглобі (саме він забезпечує обертання черепа), між С1-м та С2-м шийними хребцями, що призводить до компресії спинного мозку і тягне за собою важкі неврологічні порушення.

Існують дві форми атланто-аксіальної нестабільності у собак: вроджена та набута (травматична). Вроджена форма,  як говорилося раніше, характерна для собак карликових порід (йоркширські та той-тер’єри) і, на думку деяких вчених, виникає через недостатню розвиненість зв’язок, які утримують другий шийний хребець або через відсутність зуба другого шийного хребця. Причиною набутої атланто-аксіальної нестабільності найчастіше стає важка травма (ДТП), падіння.

За своїм перебігом атланто-аксіальна нестабільність у собак може бути гострою та хронічною. Гострий перебіг захворювання найчастіше спровокований травмою, а хронічний, в більшості випадків розвивається непомітно, з мінімальним ступенем неврологічного дефіциту.

Клінічні ознаки атланто-аксіальної нестабільності у собак:

  • Біль в ділянці шиї. Собака не може підняти голову, тримає її опущеною, будь-який оберт чи різкі рухи головою супроводжуються сильним болем.
  • Парез (ослаблення (рухова дисфункція)) або параліч кінцівок. Може спостерігатися тетрапарез (ослаблення всіх чотирьох кінцівок).
  • Неврологічна симптоматика – посмикування кінцівками, закручування голови в різні боки, падіння та перекидання.

Захворювання діагностується за допомогою таких досліджень:

  • Рентгенографія шийного відділу хребта в бічній проекції
  • МРТ
  • УЗД атланто-осьового суглобу
  • Для виключення інших патологій може знадобитися КТ.

Лікування атланто-аксіальної нестабільності у собак може бути консервативним або хірургічним.

Консервативне лікування атланто-аксіальної нестабільності у собак передбачає фіксацію шиї та голови таким чином, щоб забезпечити нерухомість хребців і забезпечити формування рубцево-сполучної тканини в ділянці суглобів хребців. Супроводжується прийманням анальгетиків.

Хірургічне лікування атланто-аксіальної нестабільності у собак ефективніше. Існує декілька методик оперативного лікування атланто-аксіальної нестабільності і, залежно від різних факторів, хірург обирає оптимальний варіант.

Найпоширенішими методиками  стабілізації хребців є дорсальна (з використанням металічного дроту) та вентральна (з використанням спиць Кіршнера) стабілізація. Не дивлячись на те, що дорсальна стабілізація є менш ефективною, хірурги «Фауна-сервіс» досконало володіють обома методами.

лікування атланто-аксіальної нестабільності у собак в києві

Отримати консультацію