Лікування пухлин головного мозку у домашніх тварин
Пухлини головного мозку у домашніх тварин зустрічаються в сучасному світі нерідко, але, найчастіше, виявляються уже на пізніх стадіях розвитку. Це пов’язано з тим, що на ранніх етапах розвитку захворювання протікає практично безсимптомно.
Пухлини мозку у домашніх тварин можуть походити із тканин мозку, мозкових оболонок, бути метастазами пухлини іншого органу або ж проникати із суміжних тканин. Нажаль, причини виникнення пухлин головного мозку у собак і котів до цих пір не виявлені, проте розглядаються різні фактори: хімічні, травматичні, генетичні, вірусні та ін.
Пухлини головного мозку у тварин, як і пухлини будь-яких інших органів, можуть бути доброякісними і злоякісними. Також, класифікація пухлин мозку залежить від морфологічних особливостей, від локалізації і походження утворення.
Клінічні ознаки пухлини головного мозку, як ми вже говорили, на ранній стадії розвитку достатньо непомітні, проте з часом власник може відмічати присутність неврологічної симптоматики, котра, втім, відповідає і іншим захворюванням.
Симптоми пухлини головного мозку залежать від стадії розвитку, локалізації і швидкості росту новоутворення.
Деякі клінічні ознаки пухлини головного мозку у тварин:
- Різка зміна поведінки у собаки чи кота;
- Дезорієнтація у просторі;
- Загальна слабкість і сенсорне порушення;
- Повна чи часткова втрата зору і\або нюху;
- Порушення роботи вестибулярного апарату;
- Судоми та ін.;
Діагностика пухлин головного мозку у тварин складається із цілого ряду загальних і специфічних досліджень – це, перш за все, неврологічний огляд, гематологічне та біохімічне дослідження, УЗД черевної порожнини, рентгенографія, МРТ в динаміці, дослідження ліквору. Перед постановкою правильного діагнозу ветеринарному лікарю також важливо виключити інфекційні захворювання, а також тромбогеморагічні захворювання головного мозку.
Найефективніше лікування пухлин головного мозку у домашніх тварин – оперативне втручання у поєднанні з хіміотерапією, а якщо говорити про тактику оперативного втручання, то вона залежить від розміру і локалізації новоутворення.
Нейрохірургічні втручання на головному мозкові – одна з найважчих задач, з якою будь-коли стикалися ветеринарні нейрохірурги «Фауна-сервіс». Не дивлячись на те, що сучасні технології, якими користуються лікарі, значно підвищили ефективність і безпеку оперативних втручань, ризики однаково достатньо високі. Як би страшно не звучали прогнози й описи захворювання, в багатьох випадках шанси на одужання значні.