Лечение мегаэзофагуса у животных

Ми в соціальних мережах

Мегaезофагус

Мегаезофагус у домашніх тварин – це тотальне або сегментарне розширення стравоходу внаслідок парезу або паралічу м’язового шару.

лікування мегаезофагусу у собак фауна-сервісРозрізняють вроджений і набутий мегаезофагус. Набутий або вторинний мегаезофагус є наслідком різних системних захворювань нервової системи, головного мозку ендокринних порушень і тому подібне.

Клінічні симптоми мегаезофагосу у домашніх тварин практично непомітні в ранній стадії свого розвитку. Власники тварин, які захворіли, рідко звертають увагу на початкові прояви захворювання, такі як відрижка або кашель після їжі. Клінічні симптоми наростають поступово і відрижка перетворюється в повноцінну блювоту, з’являється важкий хрипкий кашель. Без втручання кваліфікованого ветеринарного лікаря тварина може загинути в результаті важкої аспіраційної пневмонії і аліментарного виснаження.

Діагностика мегаезофагусу у собак, на відміну від його лікування, достатньо проста і полягає в проведенні рентгенологічному дослідженні стравоходу з контрастною речовиною. В деяких випадках потрібне ппроведення езофагоскопії.

Лікування мегаезофагусу у домашніх тварин може бути консервативним і оперативним – вибір методу залежить від етіології захворювання і ступеню розширення стравоходу. Методика оперативного втручання також залежить від стадії розвитку мегазофагусу.

Фундоплікація шлунку – це оперативне втручання, яке направлене на усунення розширення стравоходу в початковій стадії його розвитку. У важких випадках тотального ураження стравоходу проводиться пластична операція, котра включає в себе повну або часткову заміну ураженої ділянки стравоходу петлею тонкої кишки, товстою кишкою або стеблом, котре викроєне із великої кривизни шлунку.

Хірургічні втручання, які направлені на усунення мегаезофагусу у домашніх тваринце –  складні і об’ємні операції, для виконання яких необхідна ретельна передопераційна підготовка, адекватне анестезіологічне забезпечення і, без сумніву, досвідчені хірурги.

Ветеринарні хірурги «Фауна-сервіс» уже багато років успішно проводять оперативне лікування мегаезофагусу, більш того, головним лікарем госпіталю розроблена авторська методика лікування захворювання, котра дає чудові результати.

лікування магаезофагуса у домашніх тварин

Отримати консультацію