Лечение брахицефалического синдрома в Киеве

Ми в соціальних мережах

Лікування брахіцефалічного синдрому у домашніх тварин

До брахіцефалів відносяться коти й собаки у яких вкорочений лицевий відділ черепу. Серед собак це – бульдоги, мопси, пекінеси, шарпеї, грифони, боксери та інші. Серед кішок – персидські, британські, гімалайські.

Брахіцефалічним синдромом (БЦС) називають комплекс клінічних ознак, що свідчать про порушення функції зовнішнього дихання і які виникли внаслідок анатомічних змін.

Внаслідок порушення будови черепа виникають інші анатомічні аномалії: звуження ніздрів, подовження м’якого піднебіння, вивернуті гортанні мішечки, гіперплазована трахея, неправильна будова носослізного каналу, невідповідність розмірів нижньої щелепи та ін.

лікування брахіцефалічного синдрому у собак фауна-сервісПри наявності брахіцефалічного синдрому абсолютно закономірним є виникнення набряку легень, набряку та колапсу глотки і трахеї, пролапсу гортанних мішечків, паралічу гортані. Захворювання досягає вершини свого розвитку на 3-й – 5-й рік життя тварини і, при відсутності необхідного лікування, може призвести до смерті.

Найхарактернішими клінічними ознаками брахіцефалічного синдрому у котів та собак, є:

 • Утруднене дихання, котре супроводжується хрипом та посвистуванням;
 • «Клекотіння» в горлі;
 • Хропіння уві сні;
 • Непереносимість високих навантажень, задишка;
 • Нудота, блювання;
 • Ціаноз (синюшність) слизових оболонок та язика;
 • Втрата свідомості;

Перераховані симптоми загострюються при фізичних навантаженнях, підвищеній температурі повітря, емоційному збудженні.

Найефективнішим лікуванням брахіцефалічного синдрому у тварин є хірургічна корекція анатомічних аномалій, які є в наявності. Планові оперативні втручання з приводу корекції брахіцефалічного синдрому у котів і собак мають проводитися в ранньому віці, щоб запобігти подальшому розвитку захворювання. Основне завдання оперативного втручання – стабілізація функції зовнішнього дихання.

Лікарі нашого госпіталю проводять різноманітні оперативні втручання, направлених на усунення патологічних змін, які виникли внаслідок неправильної будови черепу.

 • Оперативні втручання з приводу гіперплазії м’якого піднебіння у собак і котів;
 • Оперативні втручання з приводу гіперплазії носових ходів;
 • Оперативні втручання з приводу гіперплазії трахеї;
 • Оперативні втручання з приводу випадіння або набряку голосових мішечків

В ветеринарному госпіталі «Фауна-сервіс» проводяться оперативні втручання з приводу корекції брахіцефалічного синдрому  різного  ступеню вираженості у собак і котів. Багаторічний досвід роботи з даною патологією дозволяє говорити про успішний результат оперативних втручань в більшості випадків. 

лікування брахіцефалічного синдрому у собак

Отримати консультацію