Операции на желчном пузыре у животных

Ми в соціальних мережах

Холецистостомія, холецистектомія

Холецистит у собак і котів – це запалення жовчного міхура, яке супроводжується ураженням жовчних протоків. Причини виникнення холециститу у котів і собак можуть бути різними: бактеріальні інфекції, функціональні ураження печінки, травматичні пошкодження органів черевної порожнини, порушення роботи шлунково-кишкового тракту, порушення обміну речовин та інше.

Клінічні ознаки холециститу у домашніх тварин: підвищена температура, блювота, відмова від їжі, біль в череві при пальпації в області печінки. На останній стадії захворювання, за умови відсутності лікування тварина може набути жовтого кольору (жовтушність), що пов’язано із «закладеними» жовчними та печінковими протоками – жовч не має можливості вийти в дванадцятипалу кишку і всмоктується в кров, в результаті чого тварина набуває жовтушного кольору.

Діагностика холециститу у собак та котів включає в себе загальну клінічну картину, лабораторні дослідження крові, УЗД черевної порожнини і, в деяких випадках, рентгендіагностику.

Лікарі ветеринарного госпіталю «Фауна-сервіс» проводять як терапевтичне, так і хірургічне лікування холециститу у собак і котів. Вибір методики і тактики лікування залежить від ступеню захворювання і наявності супутніх факторів.

Холецистостома та холецистоектомія – оперативні втручання, котрі виконуються при холециститі, його різновидах, а також при наявності інших патологій жовчного міхура.

Холецистостомія та холецистостома – це операція, котра дозволяє очистити жовчний міхур від густої жовчі і каміння,  а також промити жовчовивідні шляхи (холедох), не видаляючи при цьому сам жовчний міхур. Операція полягає в тому, що в жовчний міхур через невеликий розріз на його стінці вставляється перфорований дренаж, котрий виводиться назовні. Через цей дренаж лікарі «відмивають» вміст печінкових та жовчних протоків, завдяки чому вдається видалити всі конкременти в жовчному міхурі, при чому зберігаючи жовчний міхур та його функції.

Холецистоектомія – оперативне втручання, направлене на повне видалення жовчного міхура у собак і котів. Проведення холецистоектомії у собак і котів показане у випадку, якщо спостерігається гангренозне або флегмонозне ураження  стінки жовчного міхура (пухлина, гнійне запалення, гангрена, флегмона).

Післяопераційний період продовжується від чотирьох до восьми днів, в залежності від ходу операції і наявності ускладнень.

Лікарі ветеринарного госпіталю «Фауна-сервіс» виконують холецистоектомію як традиційним, так і ендоскопічним методом. Вибір методики проведення оперативного втручання залежить від багатьох факторів, з якими лікар обов’язково ознайомить вас до проведення втручання.

видалення жовчного міхура у собак та котів

Отримати консультацію