Ендоскопічна кастрація тварин
Кастрація собак і котів – оперативне втручання, під яким розуміють видалення статевих залоз у самок і самців. У самки видаляють яєчники і/або матку, у самців – сім’янники. В результаты кастрації знижується кількість статевих гормонів в крові, що призводить до пригнічення вторинних статевих ознак, а по причині видалення статевих залоз не виробляються сперматозоїди або яйцеклітини, завдяки чому запліднення стає неможливим.
Провести оперативне втручання з приводу кастрації можна двома методами – стандартним порожнинним і ендоскопічним. Так як ендоскопічна кастрація кішок і собак є менш травматичною, в нашому госпіталі найчастіше використовується саме ендоскопічна методика.
Якщо порівняти стандартну процедуру кастрації кішок і собак з ендоскопічною, ми побачимо наступні переваги ендоскопічної методики:
- Низька травматичність. Замість порожнинного розрізу на передній черевній стінці здійснюється всього два проколи діаметром до 5мм.
- Скорочення строків реабілітації. Після проведення класичної кастрації період повного відновлення тварини – до трьох місяців, а після ендоскопічної кастрації – до семи днів.
- Відсутність рубців і шрамів. Два проколи на передній черевній стінці швидко загоюються, не залишаючи слідів.
- Низька ймовірність інфікування. Завдяки тому, що хірург не має прямого контакту з органами черевної порожнини, ймовірність занесення інфекції як під час операції, так і в післяопераційний період, практично дорівнює нулю.
Діагностичні дослідження перед проведенням ендоскопічної кастрації включають в себе ті ж методи обстеження, що і перед проведенням звичайної кастрації кішок і собак:
- Біохімічний і загальний аналізи крові;
- Аналіз крові на дирофіляріоз;
- Коагулограма;
- УЗД черевної порожнини;
- Кардіологічне дослідження у випадку виявлення будь-яких ознак захворювання серця.
Звертаємо вашу увагу на те, що кастрацію не завжди можна провести ендоскопічно. У випадку, коли під час передопераційного обстеження лікарями виявлені супутні патології органів черевної порожнини, котрі не можна усунути ендоскопічно (наприклад, пухлина селезінки), проводиться порожнинна операція. Але багато супутніх патологій також можна усунути за допомогою малоінвазивної методики (наприклад, камені в сечовому міхурі).
Проведення ендоскопічної кастрації у котів і собак потребує значного досвіду роботи в області ендоскопічної хірургії і наявності дорогого обладнання. З цих причин в Україні лише невелика кількість ветеринарних клінік пропонує проведення цієї маніпуляції.