Дренування шлуночків головного мозку у собак

Ми в соціальних мережах

Дренування шлуночків головного мозку у собак

Дренування шлуночків головного мозку при гідроцефалії головного мозку. Ветеринарна нейрохірургія.

Гідроцефалія головного мозку – це захворювання, яке характерне для собак карликових порід. При гідроцефалії об’єм ліквору в шлуночках головного мозку збільшений і, так як об’єм головного мозку залишається незмінним,  відбувається зменшення маси нервової тканини, що, в свою чергу, призводить до важких неврологічних порушень.

Гідроцефалія головного мозку у собак може бути як вродженою так і набутою хворобою, але випадки вродженого захворювання трапляються набагато частіше. Причинами, які викликають набуту гідроцефалію, є пухлини головного мозку, а також кісти та абсцеси.

Клінічні ознаки гідроцефалії у собак: ходіння по колу, закидання голови назад, порушення поведінки, епілептоморфні напади. Також для тварин з гідроцефалією характерним є куполоподібне розширення черепу і незарощене тім’ячко.

Для діагностики захворювання використовують інструментальні, лабораторні та клінічні методи досліджень:

Лікування гідроцефалії головного мозку може бути як консервативним так і хірургічним. Вибір методики лікування залежить від причин виникнення захворювання і від ступеню його важкості.

Дренування шлуночків головного мозку у собак – оперативне втручання, яке проводиться хірургами ветеринарного госпіталя «Фауна-сервіс» при гідроцефалії головного мозку. Дренування шлуночків проводиться в тому випадку, коли при розширенні шлуночків виникає підвищений внутрішньочерепний тиск, котрий супроводжується судомами, атаксією, епілептоморфними нападами.

Для того, щоб відновити нормальний відтік ліквору в шлуночки крізь трепанаційний отвір в черепі вводиться катетер із спеціальним клапаном, завдяки якому при підвищенні внутрішньочерепного тиску ліквор відтікає в черевну порожнину і стан тварини стабілізується.

лікування гідроцефалії головного мозку у собак

Отримати консультацію