Що робити, якщо кіт випав з вікна | Фауна-сервіс

Ми в соціальних мережах

Якщо кіт випав з вікна

Для всіх людей весна асоціюється з теплом та новим розквітом. Ветеринарні лікарі не виключення, але в асоціативному ряді ветеринарів є ще деякі слова. Наприклад, кліщі та відкриті вікна. 

 

Сьогодні про відкриті вікна, хоч про них вже не раз говорили. Банальних застережень не буде – всі дорослі люди.  Буде просто правильний алгоритм діагностики, яку треба провести обов’язково у випадку, якщо кішка випала з другого або вищого поверху.

У випадку, коли явних признаків травми немає, ветеринарний лікар окрім огляду повинен провести:

  • рентгенологічне обстеження органів грудної порожнини для виключення пневмотораксу (скупчення повітря у грудній клітині через пошкодження легень) та розриву діафрагми. 
  • УЗД органів черевної порожнини для виключення наявності свободної рідини. Причиною може бути як внутрішня кровотеча, так і пошкодження (розрив) сечового міхура.
  • клінічний та біохімічний аналіз крові, який допоможе зрозуміти загальний стан організму. 

 

У випадку, якщо травмування видно навіть “неозброєним” оком, лікар повинен спершу виключити патологію дихальної системи та системи кровообігу, а лише потім перейти до ретельного обстеження опорно-рухового апарату – його пошкодження не становить смертельної загрози для тварини. 

Просимо, не обманюйтесь бадьорим станом тварини після падіння. Доволі часто коти гинуть впродовж 12-36 годин після падіння через травмування внутрішніх органів, якщо не отримують належної допомоги.

 
Я підписався на новини і погоджуюся з умовами оферти
Отримати консультацію