Синдром здавлення кінського хвоста|Фауна-сервіс

Ми в соціальних мережах

Синдром здавлення кінського хвоста

Річ - найбільш життєрадісний мопс, який був останнім часом у нашому госпіталі.

У Фауна-сервіс Річ потрапив після численних прийомів в різних ветеринарних клініках - власники досить тривалий час намагалися допомогти своїй собаці, однак, консервативне лікування результатів не принесло.

Річ надійшов до нас зі скаргами на слабкість тазових кінцівок - собака не могла нормально підніматися, їй було складно ходити. З собою на прийом власники привезли всі дані попередньої діагностики, включаючи МРТ. Після вивчення цих знімків і ретельного огляду, хірургом був поставлений діагноз: синдром здавлення кінського хвоста.

Оперативне втручання обіцяло бути непростим, як і всі операції на хребті - так і виявилося. Через вельми щільну статуру Річа, операційна рана була досить глибокою, що створювало додаткові технічні складності, розміри і ступінь деформації хребта теж не спрощували процес втручання.

Патологічний процес, який вразив хребет Річа, серйозний - спонділолістез. Що це? Це процес зміщення одного хребця щодо нижчого. При спондилолістезі відбувається здавлювання (перегинання) спинного мозку, що тягне за собою парапарез тазових кінцівок. Під час оперативного втручання хірурга необхідно звільнити спинний мозок, розширивши хребетний канал і при цьому не пошкодити ні сам мозок, ні його оболонки і судини. Ювелірна робота, з якою хірург в черговий раз впорався - розвантажувальна лямінектомія пройшла успішно.

Річ нас здивував - вже на другий день після найсерйознішої операції на хребті цей активний пес вже встав і цілком активно почав збирати свої речі - мені додому.

Річа, звичайно, не відпустили - перші кілька днів за спинальниками необхідний ретельний професійний догляд і спостереження. Особливо з урахуванням зайвої ваги пацієнта, при якому рани заживають складніше.

Проте, коли мопс став наполегливо цікавитися вмістом мисок всіх сусідніх пацієнтів і вперто твердити лікарям, що він уже в порядку, Річа довелося відпустити. Під чесне собаче слово, що буде швидше одужувати.

 

 
Я підписався на новини і погоджуюся з умовами оферти
Отримати консультацію