Алергія у котів і собак

Ми в соціальних мережах

Алергія у собак і котів

Алергія у собак і котів, як і у людей - це реакція імунної системи на присутність різних сторонніх речовин - алергенів, яка призводить до розвитку захворювань, що звуться алергічними.

Найбільш схильними до алергічних реакцій породами собак є вест-хайленд, французькі бульдоги, мопси, лабрадори, чау-чау. Якщо говорити про котів, схильних до алергічних реакцій, то в нашій практиці найчастіше зустрічаються британці і шотландці.

алергія у собак і котів лікування в києвіНайбільш поширені алергічні реакції у собак і котів

Існує кілька видів алергій у дрібних домашніх тварин, серед яких найчастіше зустрічається алергічна реакція на укуси комах, по більшій мірі бліх. Цей тип алергії називається інсектним.

Харчова алергія у собак і котів також зустрічається досить часто. Варто зауважити, що практично всі білки, які містяться в готових кормах, можуть викликати алергічну реакцію. Якщо говорити про натуральне харчування, то найбільш алергенними продуктами вважаються коров'яче молоко і інші молочні продукти, яловичина, свинина, риба, злакові (особливо - пшениця), глютен зернових, морква, картопля, шоколад (зверніть увагу на те, що шоколад є продуктом, який недопустимий в раціоні тварин). Всупереч поширеній думці, харчова алергія у собак і котів дуже рідко виникає, як відповідь на нові, тільки що введені в раціон, продукти харчування - це захворювання розвивається у міру накопичення імунної відповіді на алерген.

Ще один вид алергічних реакцій у домашніх тварин - це алергія на зовнішні речовини. До цього виду алергії відноситься пилкова алергія, медикаментозна алергія, алергія на побутову хімію, грибкова алергія і алергія на домашній пил. Деякі алергени ми можемо досить успішно виключити з життя тварин, але з домашнім пилом і, наприклад, пилком рослин, боротися неможливо, тому лікування подібних алергічних реакцій - постійне.

Ознаки алергічних реакцій у собак і котів

Найбільш поширеними ознаками алергії у домашніх тварин є висип і дерматит, що найчастіше супроводжується сильним свербінням. Відомі також такі алергічні стани, як діарея, блювота, біль у животі, астма (у собак не буває), екзема, головні болі, рецидивуючі зовнішні отити без присутності інших ознак і т.д., однак більшість подібних реакцій, в основному, зводяться до шкірних проявів. Шкірні прояви алергій досить різноманітні: порушення цілісності шкіряного покрову, утворення на шкірі генералізованих або локалізованих зудячих ділянок, зустрічається і запальне захворювання лап - пододерматит.

Діагностика і лікування алергій у собак і котів у Києві

Діагностика алергій у котів і собак вимагає ретельного збору анамнезу, проведення клінічного і біохімічного аналізів крові, дослідження сечі, а також - спеціальної імунологічної і алергологічної діагностики.

Лікування алергії у собак і котів залежить, в першу чергу, від типу алергічної реакції і виду алергену. Загальним, в лікуванні різних алергій, є місцева терапія, яка включає різноманітні антибактеріальні, підсушують, протизапальні, в'яжучі, протівозудні та інші засоби.

Спеціальна вартість на проведення алергопроб у собак і котів у Києві

Зверніть увагу, що у ветеринарному госпіталі «Фауна-сервіс» до кінця лютого діють спеціальні ціни на ряд алергологічних досліджень:

  • Алергоскрінінг харчовий (харчова панель з 40 монопродуктов) - 1700,00 грн.
  • Алергодіагностика 12-ти гіпоалергенних кормів методом ІФА - 650,00 грн.
  • Алергоскрінінг побутовий (3 проби: домашній пил мікст, побутова хімія мікст, тарган) - 200,00 грн.
  • Алергоскрінінг повний (харчова, побутова і пилкова панелі) - 1900,00 грн.
З повним переліком алергопроб, що проводяться в ветеринарному госпіталі, а також – з їх вартістю, ви можете ознайомитися тут. Дослідження проводяться лікарем-імунологом, кандидатом біологічних наук, з використанням специфічних комерційних тест-систем імпортного виробництва.

Детальніше про діагностику алергій в Києві - за телефонами: (044) 289-77-44, 278-88-03 067 441 16 91, 050 522 98 04, 093 107 56 00 Працюємо цілодобово!

Я підписався на новини і погоджуюся з умовами оферти
Отримати консультацію