Яка різниця між кастрацією і стерилізацією?

Ми в соціальних мережах

Яка різниця між кастрацією і стерилізацією?

Багато власників домашніх тварин рано чи пізно задають собі питання - чи слід каструвати свого улюбленця? Наступне питання зазвичай звучить так: а яка різниця між кастрацією і стерилізацією та яку процедуру обрати?

Як тільки не відповідають в інтернеті на це питання! Найпоширеніша відповідь звучить приблизно так: каструють самців, а стерилізують самок.Насправді ж, кастрація і стерилізація - це дві абсолютно різні хірургічні маніпуляції.

У чому ж насправді різниця між кастрацією і стерилізацією?

Кастрація котів та собак - це оперативне втручання, під час якого видаляються статеві залози у самок і самців. У самки видаляються яєчники і \ або матка, у самців - насінники. В результаті кастрації знижується кількість статевих гормонів в крові, що призводить до пригнічення вторинних статевих ознак, а через завдяки видаленню статевих залоз не виробляються сперматозоїди чи яйцеклітини, завдяки чому запліднення стає неможливим.

Стерилізація собак та котів - це втручання, основною метою якого є запобігання розмноження. У самок видаляються роги матки, а у самців проводиться перев'язка сім'явиносних проток (вазорезекція). Статеві органи залишаються на місці і, продовжуючи функціонувати в звичайному режимі, виробляють гормони.

І один і другий варіант мають ряд переваг і недоліків, про які ми обов'язково розповімо в інших матеріалах, але, якщо ви маєте намір провести маніпуляцію найближчим часом, зателефонуйте в госпіталь і проконсультуйтеся з ветеринарним лікарем - вам розкажуть про всі деталі і запропонують найбільш оптимальний варіант .

Вам буде цікаво: Ендоскопічна кастрація

в чому різниця між кастрацією та стерилізацією

Я підписався на новини і погоджуюся з умовами оферти
Отримати консультацію