Тепловий удар у собак та котів | Фауна сервіс

Ми в соціальних мережах

Тепловий удар у домашніх тварин

Тепловий удар у собак і котів – поширене явище спекотним літом. Що робити і як його уникнути?

Тепловий удар у собак і котів – це критичний стан організму внаслідок перегріву тварини. На відміну від сонячного, собака або кіт можуть отримати тепловий удар, навіть перебуваючи в тіні або знаходячись поза вулиці. Зокрема, така проблема найчастіше зустрічається у тварин-брахіцефалів. Також, в зоні високого ризику – тварини похилого віку, тварини, які страждають ожирінням, захворюваннями дихальних шляхів або серцево-судинної системи.

Симптоми теплового удару у собак і котів

При тепловому ударі у тварини, температура тіла підвищується вище 40, з'являється задишка, млявість, апатія. Тепловий удар може також проявиться блювотою, відмовою від їжі.

Як допомогти тварині при тепловому ударі

Різке охолодження тварини, всупереч поширеній думці, може більше нашкодити, ніж допомогти. Звичайно, важливо збити температуру хоча б до 39, але це слід робити дуже обережно – змочити шерсть прохолодною водою, перемістити тварину в тінь, покласти холодні компреси на відкриті ділянки шкіри (пахви, внутрішня частина стегон).

Важливо! Навіть якщо ви впевнені, що впоралися з проблемою самостійно, зверніться до ветеринарного лікаря для проведення огляду – висока температура, особливо, якщо вона протрималася тривалий час, може згубно позначитися на роботі деяких внутрішніх органів і організму тварини в цілому.

Як уникнути отримання теплового удару?

Тут все дуже просто:

Небезпечно – залишати тварину в задушливому, непровітрюваному приміщенні без доступу до води.

Небезпечно – тривалі прогулянки вдень, у спеку.

Смертельно небезпечно – інтенсивні тренування на вулиці приблизно з 10 ранку і до 8 вечора (інакше кажучи, в саму спеку)

Смертельно – залишати тварину в закритому автомобілі днем. Вона може загинути за лічені хвилини.

Гарного вам літа!

тепловий удар у собаки

Я підписався на новини і погоджуюся з умовами оферти
Отримати консультацію