Лечение заворота желудка у собак

Ми в соціальних мережах

Заворот шлунку у собак

Заворот шлунку у собак – одне з найважчих хірургічних захворювань, летальність за якого (без оперативного втручання) складає 100%.

Синдромом завороту шлунку у собак називають оберт однієї частини шлунку по відношенню до іншої або всього шлунку навколо повздовжньої чи поперечної осей, який супроводжується гострим його розширенням.

лікування завороту шлунку у собакТочні причини виникнення завороту  шлунку у собак  не визначені, проте існує кілька факторів, які провокують виникнення захворювання. До них відносять одноразову дачу великої  кількості корму, підвищену активність відразу після прийому їжі, згодовування кормів, що важко перетравлюються.

Клінічна картина синдрому завороту шлунку у собак дуже характерна – раптове і швидке здуття шлунку, позиви до блювання з виділенням слини та слизу у великій кількості, виражена задишка, симптоми гіповолемічного та больового шоку. Настільки «яскрава» клінічна картина дозволяє кваліфікованим ветеринарним лікарям встановити діагноз практично на рівні телефонного дзвінка.

Завдяки настільки вираженій симптоматиці  діагностика захворювання практично не потребується  - достатньо лише одного рентгенологічного знімка в правильному положенні. Додаткова діагностика потребується лише у випадку, коли ветеринарний хірург не впевнений в поставленому діагнозі.

Лікування завороту шлунку у собак – виключно хірургічне. Під час оперативного втручання хірурги розвертають шлунок (вертають в його нормальне положення), далі евакуюють харчові маси із шлунку, промивають його і підшивають до черевної  стінки щоб запобігти повторного завороту. Не дивлячись на достатньо простий опис, оперативне втручання з приводу завороту шлунку у собак – надзвичайно складне оперативне втручання, яке правильно виконати під силу лише досвідченим хірургам.

За багаторічну практику лікарі ветеринарного госпіталю «Фауна-сервіс» провели велику кількість успішних оперативних втручань з приводу завороту шлунку у собак, використовуючи власні методики і розробки. Головним лікарем ветеринарного госпіталю написана книга, яка присвячена даному захворюванню, котра вже багато років користується великим успіхом у колег.

заворот шлунку у собак

Отримати консультацію