GTM Anna 12/09 GTM No name GTM noname

Риноскопія собак і котів – це ендоскопічне обстеження порожнин носа, яке проводиться при підозрі на сторонні тіла, пухлинні процеси або аномалії розвитку носової порожнини у тварин.

Стандартна рентгенологічна діагностика не завжди дає можливість виявити захворювання, припустимо – наявність м’якотканних поліпів, невеликих за розміром пухлин абощо.

Під час риноскопії можна встановити наявність або відсутність пухлинних процесів, сторонніх тіл у носових порожнинах, побачити зміни слизової носа, взяти матеріали для біопсії з метою вивчення структури тканини, що знаходиться в носових порожнинах.

Після визначення характеру патологічного процесу вже можна визначитися з тактикою його лікування. Якщо говорити про хірургічні втручання на носових порожнинах, то при стандартному оперативному втручанні необхідно проводити остеотомію, тобто – висікати ділянку кістки, іноді дуже велику, яка закриває носові шляхи зверху і вже через цей отвір видаляти всі ті патологічні структури, які знаходяться в носових ходах. Подібні операції дуже об’ємні та супроводжуються великою крововтратою, оскільки в носових порожнинах дуже потужне кровопостачання.

За допомогою риноскопії можна видалити сторонні тіла з порожнин носа, не вдаючись до великої операції. За наявності невеликих пухлин (злоякісні утворення або доброякісні поліпи) теж можна обійтися без об’ємної операції.

Риноскопія у собак та котів проводиться під наркозом, оскільки тварині ввести носові порожнини ендоскоп неможливо – зона дуже рефлекторна. За допомогою мініатюрної відеокамери оглядаються всі структури та тканини порожнини, і якщо ситуація дозволяє видалити стороннє тіло (або новоутворення), вводиться другий інструмент, яким і проводиться необхідна маніпуляція (резекція, видалення тощо).

Якщо ми проводимо подібне втручання звичайним хірургічним методом – реабілітаційний період тварини становить близько місяця. Вдаючись до ендохірургії – ми скорочуємо цей термін до 2–3 днів, уникаючи крововтрати і серйозних втручань у організм.

риноскопія у собак