Лікування пухлин у тварин в Києві. Фауна-сервіс

Ветеринарна онкологія

лікування онкології удомашніх тварин в києвіОнкологічні захворювання у тварин зустрічаються достатньо часто, хоча причини їх виникнення до цих пір не вивчені. Не дивлячись на це, сьогодні лікарі мають можливість запропонувати онкологічним хворим різні методи лікування новоутворень: хірургічні втручання, хіміотерапевтичні агенти, а у деяких випадках – променеву терапію і штучну гіпертермію. Методи лікування новоутворень у домашніх тварин залежать від типу, локалізації і стадії пухлинного процесу.

За характером росту і клінічним проявом пухлини поділяють на доброякісні і злоякісні:

Доброякісні пухлини у собак і котів ростуть доволі повільно, не проростають в прилеглі тканини і частіше за все оточені капсулою. В деяких випадках доброякісна пухлина може знаходитися в організмі протягом усього життя, не спричинюючи тварині особливої шкоди, але,  частіше за все,  доброякісна пухлина розростаючись, тисне на прилеглі органи, порушуючи їх функцію. Доброякісні пухлини не утворюють метастазів, у більшості випадків не впливають на загальний стан організму і не рецидивують після їх видалення.

Злоякісні пухлини у домашніх тварин складаються із патологічно змінених, постійно проліферуючих клітин, котрі проростають в сусідні тканини, руйнуючи їх. Особливість злоякісних пухлин – метастази. Розвиток злоякісних новоутворень у домашніх тварин супроводжується порушенням обміну речовин в організмі, виснаженням, дистрофією.

Також новоутворення класифікують за морфологічними ознаками відповідно до тканин, з яких вони розвиваються:

  • Епітеліальні – папіломи, аденоми, кістоми, дерматоми, карциноми;
  • Сполучнотканинні – фіброми, міксоми, ліпоми, хондроми, остеоми, меланосаркоми;
  • Судинні – гемангіоми, лімфангіоми;
  • М’язеві – міоми, рабдоміоми;
  • Із нервової тканини – гліоми і невроми;
  • Змішані – остеосаркома, фіброміксохондрома, фіброхондроостеома;

Для визначення стадії  і типу новоутворення необхідно проведення чисельних діагностичних досліджень: УЗД, рентгенограми, обов’язкові також морфологічні дослідження (гістологія, цитологія), дослідження крові. Крім того, з великим успіхом в діагностиці новоутворень застосовується комп’ютерна томографія, за допомогою якої можна визначити локалізацію та розміри всіх пухлин і тканин.

Об’єм і рівень складності операції визначається лікарем тільки після проведення повної діагностики. Онкологічні операції – одні з найскладніших, багато залежить від локалізації пухлини і наявності метастазів. Як правило, перша і друга стадія онкологічних захворювань успішно лікується, набагато складніше з наступними стадіями, коли метастази уражають життєвоважливі органи тварини.

Багаторічний досвід роботи в області ветеринарної онкології дозволяє нам говорити про те, що в багатьох випадках наявність новоутворень у тварин – це не вирок, особливо при проведенні своєчасних хірургічних заходів.

Спеціалісти ветеринарного госпіталю проводять наступні втручання:

  • Інцизійна біопсія пухлини шкіри;
  • Пункційна біопсія;
  • Хірургічне видалення пухлин шкіри, молочних залоз, кісткової тканини, внутрішніх органів.
Якщо вам потрібна консультація з приводу онкологічного захворювання у тварини, телефонуйте: 044 289 77 44

лікування пухлин у тварин в києві

Отримати консультацію