Факоемульсифікація катаракти в Києві. Фауна-сервіс

Факоэмульсифікація катаракти у домашніх тварин

Одним з найбільш поширених і складних захворювань очей у тварин є катаракта – помутніння прозорого кришталика. Захворювання супроводжується зниженням гостроти або повною втратою зору.

факоемульсифікація катаракти у тварин київПричини виникнення катаракти різноманітні. Хвороба може розвинутися під впливом зовнішніх чинників (наприклад, під впливом випромінювання), може бути результатом деяких захворювань (наприклад, цукровий діабет) або бути спадковим захворюванням (характерно для певних порід: САО, лайки, ретривери, тер'єри та ін.).

Єдиною можливістю лікування катаракти у тварин є мікрохірургічна операція, яка полягає у видаленні помутнілого кришталика з наступною заміною його штучним.

В Україні провести подібну операцію можливо тільки у ветеринарному шпиталі «Фауна-сервіс», де застосовується прогресивний безболісний метод безшовної хірургії катаракти, при якому екстракція катаракти проводиться методом факоемульсифікації. Використання цієї методики дозволяє роздрібнити ядро ​​кришталика за допомогою ультразвукового впливу і провести його аспірацію через надмалий розріз (близько 3 мм), який також використовується для імплантації штучного кришталика.

Перевагами факоемульсифікації є мала травматичність, невелике число ускладнень, відсутність необхідності накладення швів і скорочення термінів реабілітації пацієнтів. Для проведення подібних маніпуляцій потрібна наявність мікрохірургічного інструментарію та системи, призначеної для екстрапсулярної екстракції катаракти і вітректоміі – факоемульсифікатора.

лікування катаракти у собаки київПерша операція з застосуванням методики факоемульсифікації з установкою штучного кришталика проводилася у ветеринарному шпиталі 4 серпня 2010 року. Пацієнт – 15-річна безпородна собака Муся. Діагноз – катаракта правого ока, цукровий діабет.

При імплантації можливе застосування і жорстких інтраокулярних лінз. У цьому випадку розмір розрізу збільшується приблизно в 2 рази і, як наслідок – потрібно накладення рогівкових швів, які збільшують час післяопераційної реабілітації тварини.

Після проведення операції з імплантацією гнучкої інтраокулярної лінзи, післяопераційна реабілітація займає кілька днів. Собака може бачити вже на наступний день.

Правильний догляд за твариною під час післяопераційного періоду дуже важливий. Дотримання всіх рекомендацій і обов'язкове відвідування лікаря-офтальмолога дозволить вашому вихованцеві максимально швидко одужати після операції, а також уникнути можливих ускладнень.

Зазначений метод видалення катаракти на сьогоднішній день є  найбільш безпечним і ефективним. Мінімальний ризик ускладнень, відсутність швів, швидке відновлення зору – все це дозволяє нам говорити про те, що представлена методика на сьогодні є найбільш досконалою.

Якщо Вашому вихованцеві необхідно провести видалення катаракти методом факоемульсифікаціі, телефонуйте: 044 289 77 44.

лікування катаракти у котів київ

Отримати консультацію