Видалення пухлини у пацієнта з Dirofilaria immitis

Ми в соціальних мережах

Видалення пухлини у пацієнта з Dirofilaria immitis

Спартак, як і в багатьох наших пацієнтів, не має дома. Від будинку залишилося каміння, від колишнього щасливого життя – лише спогади. Але ще є власники, які зараз за кордоном і повернутися поки що не можуть – нікуди. Тож пес зараз у волонтерів, чекає.

 

Спартак – хлопець похилого віку і досить “пошарпаний” війною – мабуть, за час життя на вулицях Ірпеня йому довелося несолодко. Але це не позначилося на його вродженій доброзичливості – правда проявляє її досить вибірково)))

Собаку привезли до Фауни-сервіс із іншої клініки. Спочатку – на консультацію до головного хірурга, а потім залишилися і на операцію. Проблем у Спартака чимало – перше, що "впадало в очі" – велика пухлина, що кровоточила в районі анального отвору. Через новоутворення діаметром близько 5 см, пес не міг випорожнюватися таі постійно втрачав кров. Операція необхідна. Як і передопераційне обстеження, яке ми проводимо перед кожним втручанням. Воно й додало хвилювань.

Проблеми з печінкою, передміхурової залозою, селезінкою та нирками, що виявилися під час дослідження, зблідніли перед основною проблемою – порожнини серця виявилися буквально забитими дирофіляріями. Стеноз і недостатність серцевих клапанів, кашель, від нападів якого страждає собака – все це наслідок “роботи” Dirofilaria immitis.

Оперувати у такій ситуації – неймовірний ризик. Спартак міг будь-якої миті померти на операційному столі від тромбозу порожнин серця. Але не оперувати теж не можна, тому лікарі наважилися. Протягом тижня пацієнта готували до операції, потім прооперували під місцевим наркозом та з легкою седацією.

 

Все вийшло. Спартак уже поїхав з госпіталю. Гістологія, на щастя, показала, що новоутворення – доброякісне, пес він чекає на свою людську сім'ю з непоганими новинами. Сподіваємось, вони встигнуть зустрінеться, адже у ситуації Спартака – кожен день – подарунок.

 
Я підписався на новини і погоджуюся з умовами оферти
Отримати консультацію