Шинування зубів у собаки. Ветеринарна стоматологія | Фауна-сервіс

Ми в соціальних мережах

Шинування зубів у собаки. Ветеринарна стоматологія

Багато хто вважає, що ветеринарна стоматологія – це про "видалити каміння" на зубах. Ну, максимум ще – видалити пару молочних.

Насправді, ветеринарна стоматологія – це вже давно про інше: про видалення каменів (куди ж без цього), про пломбування, про протезування зубів у собак і котів, про постановку брекетів тваринам, про реставрацію зубів, про шинування зубів.

Доказом цього виступає наступний клінічний випадок і, без перебільшення, чудова робота ветеринарного стоматолога "Фауна-сервіс".

Семирічний бішон надійшов на прийом до стоматолога зі скаргами на утворення каменів і рухливість зубів. Порожнина рота була в поганому стані, собаці було боляче і вона практично не могла їсти.

Після ретельного огляду був поставлений діагноз: пародонтоз, внаслідок чого і виникла надмірна рухливість зубів.

Після очищення зубів від каменів, рухливість посилилася чи не в 2 рази – камені в даній ситуації, виконували своєрідну "стримуючу" функцію. Чисті зубки рухалися, як клавіші піаніно – через резорбцію кістки повністю оголилися коріння різців і зубки трималися в порожнині тільки за рахунок м'яких тканин ясен.

Вимога власників звучала так: забезпечити собаці можливість якісного життя і безболісного харчування – уявіть, наскільки боляче було їсти малюкові, у якого все різці рухалися при найменшій спробі що-небудь пожувати!

Лікарем було прийнято рішення провести шинування, що дозволить зміцнити рухливі зуби, попередить їх випадання і дасть можливість регенеруватися тканинам пародонта. На щастя, ікла у нашого пацієнта були в порядку, тому, була встановлена ​​скловолоконна шина, яка дозволила "зібрати" зуби в єдину мостовидну конструкцію. Це верхня щелепа.

шинування зубів у собаки. ветеринарна стоматологія київ

 

Нижня щелепа пацієнта, як виявилось, пошкоджена ще більше – ступінь рухливості різців була така ж, як і на верхній щелепі, але на нижній, до того ж, відсутні три різці, що не дозволило провести ідентичне втручання. Тому, спочатку лікарем був створений адгезивний мостовидний протез, а потім – проведено шинування скловолоконною ниткою. Зважаючи на обмежений час (малюкові не можна було довго перебувати під наркозом), для реставрації нижнього ряду лікарем були використані зубні коронки бІльшого розміру, що, втім, ніяк не впливає на функції щелепи.

Оперативне втручання зайняло дві години. Після втручання собака отримала можливість якісного і безболісного життя, про яке і просили власники. Вона може нормально харчуватися та гризти не надто тверді предмети. Єдина умова – щоденна гігієнічна чистка зубів, яку повинні проводити власники – очищення міжзубних проміжків в даній ситуації – дуже важлива процедура, якою не можна нехтувати.

Як бачите, ветеринарна стоматологія – спеціалізація, яка вже повністю сформувалась, а ветеринарні стоматологи можуть творити такі ж дива, як і людські!

Ми звертаємо вашу увагу, що регулярний догляд за порожниною рота у ваших вихованців, позбавить вас від необхідності настільки складних стоматологічних процедур! Турбуйтеся про стан ротової порожнини своїх улюбленців постійно і пам'ятайте, що профілактика – більш просто і більш дешево, аніж оперативні стоматологічні втручання!

 

Потрібно знати:

Пародонтоз у собак і котів – глибоке ураження навкілозубної тканини, що призводить до випадання зубів.

Шинування зубів у собак і котів – це метод зниження рухливості зубів шляхом застосування знімної або незнімної шини. Метод дозволяє зміцнити рухливі зуби, попередити їх випадання, а тканинам пародонту регенеруватися

Адгезивний мостовидний протез у собак і котів – це незнімний стоматологічних протез, який застосовується у випадках, коли зруйновано декілька зубів підряд.

 

Запис до ветеринарного стоматолога в Києві: 044 289 77 44, ветеринарний госпіталь "Фауна-сервіс"

Я підписався на новини і погоджуюся з умовами оферти
Отримати консультацію