Пухлина печінки у собаки | Фауна-сервіс

Ми в соціальних мережах

Пухлина печінки у собаки

Діагноз: кавернозна гемангіома печінки

Оперативне втручання: резекція двох частин печінки з холецистоектомією.

Увага! Присутні знімки операційних ран!

У кожного захворювання є ті чи інші симптоми. Іноді вони бувають характерними тільки для однієї хвороби, а можуть бути схожими для різних. Але, часом, трапляються несподіванки і симптоми, які приводять власників зі своїми улюбленцями у ветеринарну клініку, змушують лікарів добряче замислюватися.

Один з наших пацієнтів – красень зенненхунд Боня, надійшов в госпіталь з абсолютно нетиповою клінічною картиною: на фоні повного клінічного здоров'я, собака почала різко втрачати вагу, з'явилася блювота, змінився колір калових мас, який став шафранового відтінку.

До того, як поступити в "Фауна-сервіс", Боню ретельно обстежили в декількох ветеринарних клініках Києва, проте, діагноз встановлений не був. На прийом в госпіталь власники Боні привезли всю його історію хвороби і, на підставі цих даних, а також після ретельного огляду та проведення УЗД, у лікаря виникла підозра на пухлину печінки.

Було прийнято рішення провести діагностичну лапаротомію, під час якої хірургів чекало зовсім несподіване видовище.

Проводячи ревізію внутрішніх органів, хірурги виявили абсолютно нетипові і неясні зміни з боку печінки та інших внутрішніх органів – кровоносні судини, які проходять по всій черевній порожнині, були значно розширені. Детально розглядаючи печінку, хірург звернув увагу на макроморфологічні зміни, які торкнулися двох частин органу. Після деяких коливань було прийнято рішення спробувати врятувати печінку, та резеціювати її пошкоджені частини.

Коливання були пов'язані з наявністю серйозних технічних складнощів, які супроводжували резекцію – крім того, що судини в цій області були надмірно розширені, була порушена їх топографія – розташування судин було абсолютно нетиповим. Проте, хірурги впоралися – були видалені 2 частки печінки, всі розширені судини і жовчний міхур, який в буквальному сенсі огортали патологічно розширені судини.

в процесі хірургічного втручання

операція на печінці у собаки києв

Оперативне втручання було складним, тривалим і успішним – через пару днів після нього, Боня вже їв, а відходи його життєдіяльності радували природним кольором. Гістологія, яку провели після операції, підтвердила первинний діагноз – кавернозна гемангіома печінки.

Зараз Боня вдома. Сподіваємося, що це було найважче випробування, яке випало на його долю.

 
Я підписався на новини і погоджуюся з умовами оферти
Отримати консультацію