Неймовірна хірургічна історія | Фауна-сервіс

Ми в соціальних мережах

Неймовірна хірургічна історія

Пухлина середостіння величезних розмірів, кіста, некроз легень і всього 13 місяців життя - історія Кіари.

Кіара - середньоазіатська вівчарка, схожа на великого білого і дуже доброго ведмедя. Вона поступила в госпіталь зі скаргами на погане самопочуття, яке триває близько місяця. Весь цей час власники намагалися допомогти собаці в клініці за місцем проживання - Кіару буквально обстежили від кінчика носа до кінчика хвоста - провели КТ, ФГДС, УЗД, лабораторну діагностику. Попередній діагноз лікарів звучав так: пневмонія, абсцес легенів. Маючи на руках результати діагностики, власники консультувалися в різних клініках, і в Україні, і за кордоном, проте ніхто не наважувався взятися за лікування. Через якийсь час вони приїхали в госпіталь за допомогою.

лікування пухлини у собаки київПри огляді Кіари лікар відзначив низьку активність тварини, задишку, при пальпації був присутній больовий синдром. Власники розповіли, що з чотирьох місяців у собаки періодично зникав апетит, вона горбилась, наче від болю. Результати дослідження показали невтішну картину - колапс легенів, абсцедуюча пневмонія і підозру на діафрагмальну грижу - згідно рентген-знімків велика частина печінки перебувала в грудній порожнині.

Знімки КТ, привезені власниками, підтверджували попередній діагноз лікарів ветеринарного госпіталю. Проте, у Павла Рейнгольдовіча були деякі сумніви щодо діафрагмальної грижі - картина була не однозначною, тому було вирішено провести спочатку діагностичну лапаротомію і далі вже вирішувати по ходу операції, спираючись на побачене.

Під час лапаротомії хірург діафрагмальної грижі не виявив, печінка також була в порядку, але, ретельно оглянувши черевну порожнину, лікар зрозумів, що купол діафрагми був притиснутий до печінки якимось новоутворенням. Другий етап оперативного втручання - торакотомія - ситуацію прояснив.

Все праву половину грудної порожнини займала величезна пухлина (близько 20 см в довжину і 10 завширшки). Саме вона продавлювала діафрагму і через її тоненьку стінку практично "зливалася" з печінкою на рентгенівських знімках. Пухлину середостіння таких неймовірних розмірів лікарі бачили вперше. Через свої розміри вона буквально розплющила каудальну частину лівої легені і здавила стравохід, перетворивши його з "трубочки" в "пластинку", через яку насилу проходила їжа. Після ретельного огляду новоутворення стало зрозуміло, що воно складається не з суцільної тканини, а заповнений рідиною і, для того, щоб полегшити роботу по його видаленню, було вирішено цю рідину евакуювати. Гнійного вмісту "набралося" близько 1,5 літра і далі, близько 2-х годин лікарі звільняли середостіння від кісти. В ході операції було виявлено ще одну кісту, на щастя, невелику - вона знаходилася між серцем і основною пухлиною. Обидва новоутворення відправили на гістологію.

Пухлина середостіння (20*10см)

пухлина у собаки лікування

Після того, як грудну порожнину звільнили, лікарі перейшли до легенів - пам'ятайте, частина їх була буквально розчавлена ​​величезною пухлиною. Слідство такого ось "сусідства" - множинні гнійні вогнища в каудальній частині легенію. Говорячи простою мовою, частина органу буквально згнила і, після видалення ураженої частини, довелося провести лаваж грудної порожнини.

Некроз легенів

некроз легенів у собаки

Нарешті, після п'яти годин напруженої роботи, оперативне втручання було закінчено. Хірург закрив черевну і грудну порожнини, поставив дренажі.

Через деякий час Кіару вивели з наркозу, і, так як операція була дуже серйозна, лікарі дуже побоювалися за її стан - реабілітаційний період "обіцяв" бути непростим.

Собака потроху поверталася до нормального життя, на наступний день після операції повечеряла, ще через два дні вирушила досліджувати стаціонарне відділення Фауна-сервіс цікавим носом. Через 11 днів Киара поїхала додому і зараз майже оговталася від пережитого. Сподіваємося, що більше ніяких сюрпризів з боку її організму не буде.

Ми раді за Кіару, але все-таки трохи сумуємо - адже цілих два тижні у нас жив справжній білий ведмідь!

Зараз Кіара вже вдома - щосили радіє життю і скоро зовсім забуде про те, наскільки складними були її перші місяці життя!

Потрібно знати:

Діафрагмальна грижа у собак - це зміщення органів черевної порожнини в грудну через пошкодження діафрагми;

Абсцедуюча пневмонія у собак - це деструктивний запальний процес, який супроводжується формуванням множинних гнійних вогнищ в легеневій тканині;

Колапс легенів у собак - це повне або часткове спадання легені (або частки легені), що виникає в результаті спадання альвеол.

Я підписався на новини і погоджуюся з умовами оферти
Отримати консультацію