Муміфікація плодів у кішки | Фауна-сервіс

Ми в соціальних мережах

Муміфікація плодів у кішки

Кішці Матільді близько 18 років. Вона доросла, порядна кішка, яка живе розміреним життям, регулярно проходячи профілактичні огляди у ветеринарного лікаря. Однак, Матільда, як виявилося, не завжди була такою розсудливою, про що і свідчить наша історія. Увага! На сторінцы присутні фотознімки "відкритих" органів!

Приїхавши на огляд до ветеринарного кардіолога, Матильда не збиралася на операцію. Вона збиралася почути, що для її 18 років вона відчуває себе відмінно і може спокійно гріти ніс на зимовому сонечку й далі. Але, все обернулося дуже незвичайним чином.

Під час проведення УЗД серця, ветеринарний кардіолог звернула увагу на рідину в черевній і грудній порожнинах, що послужило приводом до проведення подальших досліджень. На рентген-знімках лікарі побачили тіні в черевній порожнині, а УЗД черевної порожнини показало збільшену матку і наявність в ній плодів, втім, без ознак життєздатності.

Сказати, що власники здивувалися результатами дослідження – це нічого не сказати, адже Матільда, перебуваючи в такому поважному віці, вже давно не дозволяла собі ніяких пригод... Однак, власники згадали, що приблизно три роки тому кішка пішла "в загул". Після повернення додому, Матільда жила звичайним життям, не проявляючи ознак можливої ​​вагітності і ось, через майже три роки, такий сюрприз!

Після розмови з хірургом, власники тварини погодилися на операцію, однак, з огляду на вельми поважний вік Матільди, вони побоювалися, що улюблениця не витримає втручання. Проте, все ж довірилися професіоналізму лікарів і не прогадали. Під час операції, хірургом була видалена матка, один ріг якої виявився порожнім, а в другому знаходилися чотири муміфікованих плоди.

Операція пройшла добре, в післяопераційний період Матільда перебувала в стаціонарному відділенні "Фауна-сервіс" під цілодобовим наглядом лікарів, а після вирушила додому – ми сподіваємося, що вона проживе щасливо все своє котяче життя!

 

Тепер про муміфікацію плодів.

Муміфікований плід – це плід, який висох в порожнині матки. Муміфікація плодів у кішок – не надто поширена патологія, вона більш характерна для сільськогосподарських тварин.

Як це відбувається? Зазвичай, коли плоди втрачають життєздатність, відбувається мацерація – природне розкладання померлого плоду всередині матки, проте, при дотриманні ряду умов, плоди не розкладаються, а муміфікуються.

Що це за умови? Ті, які перешкоджають проникненню в порожнину матки гнієрідній і гнильній мікрофлори з піхви, що досягається при добре закритій шийки матки. Саме такий, асептичний стан матки і призводить до муміфікації померлих плодів.

Сам процес муміфікації плодів виглядає так – після загибелі плоду починають розсмоктуватися навколоплідні води, після чого обезводжуються тканини плодів і, поступово кальцінуючись, вони перетворюються в тверді "камінчики". Цікаво те, що клінічно, під час цього процесу, тварина може відчувати себе абсолютно нормально і, якщо власники не підозрюють про вагітність своєї вихованиці (як в нашому випадку), муміфіковані плоди можуть знаходиться в матці роками.

Даний клінічний випадок – ще одне підтвердження того, наскільки важливі профілактичні огляди і проведення досліджень – не нехтуйте диспансеризацією!

 
Я підписався на новини і погоджуюся з умовами оферти
Отримати консультацію