Сторонні тіла у собак і кішок | кишкова непрохідність у собак і кішок | ендоскопія у тварин | діагностика в ветеринарії

Ми в соціальних мережах

Крокси, такса і жолудь. Або що приховує організм звіра

                                                                               Про таксу, Crocs і жолудь

  Різні предмети діставали у госпіталі за допомогою «гнучкого ока» ендоскопа. З різних тварин. Як правило цьому дійству передувала розповідь власника про те, що на цей раз проковтнув його вихованець.
  Але в цьому випадку все було не так. Раптової атаки зазнав Crocs. Чудо взуттєвої промисловості США було розшматовано на смужки і шматочки. А кількість шматочків наближалося до кількості зірок на прапорі знову таки США. Відповідь не змусила себе довго чекати. У пса почалася блювота.        Господарі дивувалися. Напередодні не відбувалося нічого незвичайного. Ну а розірвати що-небудь на дрібні шматочки для веселого пса взагалі не патологія. Може прокляття Crocs? Та ну, дурниці. І всеж.
  Першим на думку прийшов гастрит. Але коли протягом декількох днів поліпшення не було, навіть навпаки. В туалет не ходить, лежить, млявий. І дуже гостро реагує на дотик до живота. Та і як ніби трохи більше живіт став.
  Стало зрозуміло, що без відвідування клініки не обійтися. При пальпації живота, відчувалось щось тверде, а на рентген знімках пацієнта лікарі побачили роздуті петлі кишківника – вирішено йти на операцію. Увійшовши в черевну порожнину, хірурги побачили набряклу роздуту кишку. Виконали ії розріз і побачили… жолудь ! Крім нього – чимало трави. 
  Обтураційна кишкова непрохідність, викликана закупоркою просвіту кишки. 
Операцію пес переніс відмінно, прекрасно вийшов з наркозу і тепер очікує якнайшвидшої виписки додому. Радіє, що лікарі не відрізали ні шматочка від собачого організму. Видалення чужорідного тіла пройшло без резекції кишки. І схоже, що додому вже скоро.
  Період опалого листя, жолудів і каштанів безсумнівно гарний. І прогулянки з собакою восени особливо цікаві. Можна бігати, ховатися в листі. У більшості випадків вихованці потайки від господарів намагаються щось проковтнути. Часто це щось зовсім не додає здоров'я. Перебіг і розвиток хірургічної патології у тварин дуже сильно відрізняється від подібних станів у людей. І за часом розвитку і по клінічній картині. Якщо в стані тварини вас щось насторожило,  не зволікайте,  звертайтеся для огляду та обстеження.
  А Crocs,запитаєте ви? А Crocs виявився зовсім непричому. Спiвпало так.

Я підписався на новини і погоджуюся з умовами оферти
Отримати консультацію