Чужорідне тіло шлунка | Фауна-сервіс

Ми в соціальних мережах

Чужорідне тіло шлунка

- Смачненько ж! – Схоже, саме з цими словами славний малюк зенненхунда проковтнув м'ячик на очах у власників.

Власники радість малюка не розділили і почали обдзвонювати клініки на предмет вилучення іграшки і, бажано, якомога менш інвазивним методом. На жаль, у Львові не знайшлося лікаря, який зміг би витягти м'яч ендоскопічно, та й просто хірурга пізно ввечері власники не знайшли. Подзвонили в госпіталь і, після розмови з хірургом, виїхали до нас.

Астон прибув рано вранці в досить піднесеному настрої – м'ячик всередині йому поки особливо жити не заважав. Проте, і власники, і лікарі були іншої думки.

Після проведення всіх аналізів, Астона взяли на ФГДС – була надія, що іграшку вдасться витягти ендоскопічно. Але, м'яч виявився завеликим, а до того ж – гладким і слизьким, тому, не гаючи часу, лікарі перейшли до проведення гастротомії.

Маємо зазначити, що найчастіше видалення стороннього тіла зі шлунку проводиться ендоскопічно, однак, все залежить від розміру і типу стороннього предмета.

М'ячик витягли зі шлунка досить швидко і Астина перевели в стаціонарне відділення, а вже через кілька днів відновлення, щеня відправилося додому, маємо надію, що з твердою впевненістю, що м'ячі їсти не можна!

А ми, шановні власники, нагадуємо, що іграшки абсолютно не бажано залишати наодинці з собакою – іноді навіть самий слухняний пес може проковтнути її під час азартної гри. Якщо ви побачили, що собака проковтнула іграшку, не сподівайтеся на те, що вона сама вийде. Може не вийти. Може залишитися в шлунку, гірше – в кишківнику і призвести до непрохідності. 

Зверніть увагу – чим довше чужорідне тіло знаходиться в організмі, тим складніше його витягти. Зі стравоходу і шлунка його можна дістати ендоскопічно (в разі, якщо предмет невеликий і є за що "зачепитися") Якщо чужорідне тіло проходить далі, в кишківник, то едоскопічно лікарі його вже не витягнуть, доводиться проводити лапаротомію.У разі, якщо непрохідність викликана тривалим перебуванням чужорідного тіла в кишківнику, певне, буде потрібна резекція. А це вже зовсім інша і більш складна операція. Не хворійте!

собака проковтнула м'яч

видалення інородного тіла фауна сервіс

Потрібно знати:

Кишкова непрохідність у собаки – патологія шлунково-кишкового тракту, яка характеризується повним або частковим припиненням просування харчових мас по травному каналу і виникає в ряді випадків:

  • наявність стороннього тіла;
  • пухлина;
  • інвагінація кишки;
  • заворот петель кишківника.

Діагностують непрохідність кишківника у собак і котів на підставі клінічних ознак і за допомогою рентгенографії.

 
Я підписався на новини і погоджуюся з умовами оферти
Отримати консультацію