Аутокісткова трансплантація. Історія Мака | Фауна-сервіс

Ми в соціальних мережах

Аутокісткова трансплантація. Історія Мака

Про те, до яких наслідків призводить неправильне лікування і як складно виправляти лікарняні помилки.

Мак – мисливський курцхаар, якому сильно не пощастило цілих два рази: перший раз, коли він зламав лапу. Травма була дуже серйозна – перелом обох кісток передпліччя в середній третині. Ветеринарний лікар, до якого привезли собаку, наклав гіпс і відправив Мака додому. Як ви здогадалися, це був другий раз, коли не пощастило собаці, бо такий серйозний перелом гіпсом не виправити і лікар, навіть якщо він не є ветеринарний ортопед, повинен це знати.

Проте, цілих три місяці Мак провів із гіпсом і, результат такого лікування виявився просто катастрофічним: так як кістки не були зафіксовані належним чином, відбулося зміщення кісткових уламків і утворилися ложні суглоби в місцях переломів. Ситуація ускладнювалася ще й тим, що через перифокальні та перифіброзні процеси, м'язи та сухожилля змінили свою топографію, що, в свою чергу, призвело до порушення функцій сухожиль. Відповідно, лапа знаходилася в неправильному положенні і собака нею повноцінно користуватися не могла.

Рентгенівський знімок перед операцією

ветеринарна ортопедія київ

Після ретельного огляду та діагностики, було прийнято рішення йти на операцію. В планах у хірурга був не просто МОС – через некоректне утворення ложних суглобів був пошкоджений кістковомозковий канал і кровопостачання цієї ділянки також порушилося. Лікарі вирішили провести аутокісткову трансплантацію.

В якості трансплантату був використаний фрагмент із трубчастої кістки – саме ця кістка є найбільш вдалим варіантом для трансплантату, так як її структура досить легко дозволяє моделювати трансплантат відповідно до необхідної форми.

Аутокісткова трансплантація – складне втручання, яке в нашій країні виконують одиниці ветеринарів. Успішні аутокостні трансплантації у собак хірурги ветеринарного госпіталя “Фауна-сервіс” проводять вже кілька років.

Другий етап оперативного втручання полягав в постановці 2-х накісткових пластин і також вимагав від хірургів великої майстерності – необхідно було позбавити раз і назавжди собаку від болю і дати можливість нормально бігати.

Після операції

трансплантація костей у собаки київ

Операція завершилася через кілька годин. Протягом 2-х тижнів Мак знаходився в стаціонарному відділенні госпіталю, після – поїхав додому. Кілька тижнів Мак відновлювався після складної операції, і навіть, не перериваючи лікування, примудрився сходити на полювання!))

Через чотири місяці Мак приїхав в госпіталь – знімати пластини, а через пару днів знову поїхав додому - його чекає ще величезна кількість пригод! Бажаємо, щоб жодна з них не привела його назад в госпіталь!

 

Потрібно знати:

Аутокісткова трансплантація у собак – це трансплантація власного кісткового фрагмента, взятого, найчастіше, з губчастої кістки. Такий вид трансплантації істотно знижує ризик ускладнень, що пов'язано з біологічними властивостями пересаджувати кістки.

Я підписався на новини і погоджуюся з умовами оферти
Отримати консультацію