Чи можна давати собаці кістки? Це питання – майже шекспірівське. На нього немає однозначної відповіді. Ветеринарні лікарі майже одноголосно заявляють – не можна.
Їх зрозуміти просто, адже ці самі кістки ветеринари потім витягують із стравоходу, шлунку та кишківника собаки. Але число пацієнтів, які страждають від наслідків поїдання кісток, не зменшується. Тому забороняти ми не станемо – марна справа.
Краще розповімо – як правильно давати собаці кістки, якщо ви вже це робите.
- Перше, що необхідно засвоїти – кістки не їжа. Годувати собаку кістками не можна. Можна давати лише як ласощі або іграшки, під строгим контролем.
- Друге – якщо ви даєте собаці кістки, вони повинні бути сирими! Термічно оброблені кістки дуже тверді, гострі і з легкістю можуть пошкодити стравохід, стінки шлунку або кишківника.
- Третє – не давайте «чисті» і / або дрібні кістки, які можна проковтнути цілими. Давайте дуже великі кістки з м’ясом, щоб собака могла обгризти його.
- Четверте – контролюйте процес! Не залишайте собаку з кісткою наодинці. Як тільки собака обгризе м’ясо – забирайте кістку.
- І п’яте, завершальне – не давайте кістки часто. Так, подібні «погризушкі» сприяють усуненню зубного каменю, але також сприяють і сточуванню зубів, тому, якщо ви не хочете собаку із «пеньками» в роті – не давайте кістки часто.
Якщо ж ви не додивились, і собака проковтнула кістку, уважно стежте за станом тварини. Ознаки, які повинні вас насторожити: позиви до блювоти, підвищене слиновиділення, задишка, гострий, болючий живіт, блювота відразу після прийому їжі.
Будь-який з цих проявів повинен змусити вас негайно показати собаку ветеринарному лікарю!
І, в кінці – приклад із практики: Цю кістку, яку проковтнув англійський бульдог, лікарі ветеринарного госпіталю витягували зі стравоходу близько години – кістка застрягла в шийному відділі стравоходу собаки. Майже відразу з’явилася сильна набряклість, яка не дозволяла витягти сторонній предмет швидко. Результат – пошкоджений стравохід (набряклість, подряпини), оперативне втручання, стаціонарне утримання.