Всі знають про “ніжні” відносини котів і риби. В мультфільмах і казках нам розповідають про те, що риба – краще пригощання для пухнастих мурлик, але чи так це насправді? Можливо, ви здивуєтеся, але котам сиру рибу у великій кількості давати небажано. Чому? Давайте розберемося!
Отже, чи можна давати котам сиру рибу? Три аргументи «проти»:
- Тіаміназа. У рибі міститься тіаміназа – фермент, який руйнує вітамін В1 (тіамін). Брак вітаміну В1, у свою чергу, може призвести до порушень роботи нервової системи.
- Фосфор. У рибі міститься багато фосфору, який негативно впливає на роботу нирок. Особливо, це актуально для котів і кішок похилого віку, у яких часто зустрічається ниркова недостатність. Не виведений нирками фосфор залишається в організмі, призводить до інтоксикації і порушення роботи сечовидільної системи.
- Кістки. Гострі риб’ячі кісточки, подібно голкам, встромляються в ясна, в ніжну слизову оболонку стравоходу, шлунку, а також застрягають в горлі. Особливо це стосується кісток термічно обробленої риби – вареної або смаженої. Безсумнівно, завдяки можливостям ендоскопії, чужорідні тіла можна видалити досить швидко, поки вони не завдали особливої шкоди тварині, але ризикувати все ж не варто.
Ці три аргументу, хоч і є досить вагомими, все-таки не дозволяють нам говорити про те, що котам рибу категорично не можна.
Можна, але трохи і дуже обережно. Нежирна морська риба (мойва, наприклад), прекрасно підійде. А якщо ви будете її давати один, максимум два рази на тиждень, ніякої шкоди вашому улюбленцю вона не завдасть, звичайно, за умови, що тварина клінічно здорова.