Наявність номера телефону швидкої ветеринарної допомоги в телефонній книжці – необхідність, без якої не обійдеться жоден власник домашньої тварини.
Швидка ветеринарна допомога може знадобитися як в екстрених випадках, так і в зв’язку з різного роду обставинами: відсутність автомобіля, непристосованість авто до перевезення тварини та інше.
Крім того, тварина може сильно нервувати під час перевезення і, щоб не завдавати своєму улюбленцю зайвого стресу, деякі маніпуляції можна провести в домашніх умовах.
Звичайно, не всі процедури можна виконати вдома, більша частина ветеринарних маніпуляцій повинна виконуватися в ветеринарному госпіталі, де в наявності є все необхідне обладнання, але для проведення деяких процедур можна викликати ветеринарного лікаря додому.
У яких випадках потрібна ветеринарна допомога вдома?
- огляд та консультація ветеринарного лікаря;
- вакцинація, дегельмінтизація;
- чіпування;
- забір матеріалу для проведення лабораторних досліджень;
- проведення інфузійної, інтенсивної терапії;
- обробка післяопераційних ран, зняття швів;
- надання рододопомоги;
- транспортування тварини у ветеринарний госпіталь;
- грумінг;
- проведення евтаназії.
Не викликайте ветеринарного лікаря додому для проведення операцій! Оперативні втручання різного ступеня складності проводяться тільки в операційному блоці під наглядом анестезіолога.
У критичних станах тварини (отруєння, травма), ви повинні правильно оцінити ситуацію: в деяких випадках на таксі або власному авто дістатися швидше, ніж викликати швидку ветеринарну допомогу. У будь-якому випадку необхідно зателефонувати у ветеринарну клініку, щоб отримати кваліфіковану консультацію з приводу ваших подальших дій.