Вакцинація собак і котів – обов’язковий крок для кожного власника домашньої тварини. Здебільшого, крокувати потрібно не швидко – один крок на рік. Тому немає жодної причини відмовлятися від цієї “прогулянки”.

Вакцинація собак та котів – це, передусім, захист тварин від інфекційних захворювань, яких чимало. Ось основні:

  • інфекційні захворювання собак: чума м’ясоїдних, гепатит, парвовіроз, лептоспіроз, сказ.
  • інфекційні захворювання котів: вірусний ринотрахеїт, кальцивірусна інфекція, панлейкопенія кішок та сказ.

Деякі з цих захворювань – неприємні, інші – смертельно небезпечні або просто смертельні (сказ). Але це не все.

Лептоспіроз та сказ – зооантропонози, тобто захворювання, спільні для людини та тварини. Так, не вакцинована тварина може передати людині сказ. А воно вам треба? Звісно, ні. Тому давайте домовимося, що вакцинація котів та собак – обов’язкова процедура.

Що треба знати про вакцинацію тварин? Розпочнемо від самого початку – з дитинства.

Перша вакцинація цуценят

За умови, що цуценята народилися у вакцинованої собаки, перше щеплення потрібно проводити у два місяці – до того часу малечу захищає материнський імунітет. Вакцинують щенят полівалентною вакциною. DHPPI+L – це абревіатура, що супроводжує назву обраної вами вакцини. Розшифровується так: D – чума м’ясоїдних, H – гепатит, P – парвовірусна інфекція, Pi – парагрип, L – лептоспіроз.
Після першої вакцини за 4 тижні проводиться ревакцинація. Вакцину обираєте ту ж саму, але вже до знайомої вам абревіатури має додатися літера R – захист від сказу.

Отже, схема першої вакцинації цуценят, за умови, що вони народжені від вакцинованої суки і живуть у нормальних умовах, виглядає так:
8 тижнів – DHPPI+L, 12 тижнів – DHPPI+RL.

У випадку, якщо цуценята народились у нещепленої суки, вакцинацію проводять у більш ранньому віці – 4-6 тижнів. У такому випадку буде потрібна вакцина з позначкою Puppy DP. Далі – за наведеною вище схемою.

Якщо цуценята проживають у регіонах з підвищеним ризиком зараження інфекційними захворюваннями (поряд ліс із дикими тваринами, наприклад), то перша вакцина повинна також мати абревіатуру DHPPI+RL. Тобто захищати від сказу. Ревакцінація проводиться також вакциною DHPPI+RL.

Перша вакцинація кошенят

У кошенят, на відміну від цуценят, немає “дитячої” вакцини. Кошенят вакцинують у віці 8 тижнів вже “дорослою” полівалентною вакциною. Потрібна вам абревіатура – FVRСP, де FVR – респіраторні вірусні інфекції, С – сімейство каліцивірусів, P – панлейкопенія. Під час ревакцинації за 3-4 тижні додається захист від сказу, як і у цуценят.

Загальні правила вакцинації кошенят та цуценят:

  • Тварини мають бути клінічно здорові
  • За 10 днів до вакцинації цуценят або кошенят потрібно провести дегельмінтизацію (позбавити тварин від глистів)
  • Впродовж двох тижнів після ревакцинації слід дотримуватись карантину – виключити прогулянки на вулиці, уникати контактів з іншими тваринами
  • Четвертий пункт не обов’язковий, але бажаний – за можливості для першої вакцинації викликайте ветеринарного лікаря додому, адже ніколи не знаєш, чим хворий той симпатичний песик, з яким ви зіткнулися по дорозі до ветеринарної клініки.

І ще, важливо – після кожної вакцинації ветеринарний лікар має заповнювати відповідні сторінки ветеринарного паспорту вашої тварини. Лікар вказує дату вакцинації, наклеює відповідну наклейку (знімає її з вакцини), ставить печатку та підпис. Крім того, дані про щеплення заносяться у відповідний журнал вакцинації.

Чи обов’язково вакцинувати кошенят, якщо вони не будуть виходити на вулицю?

ТАК. Безумовно. Адже збудників деяких інфекційних хворіб можете принести додому з вулиці саме ви – на підошві взуття абощо. Не ризикуйте.

Як щодо вакцинації дорослих собак та котів?

Тут все просто – один раз на рік. Із захистом від сказу. Як і малятам, дорослим тваринам необхідно за 10 днів провести дегельмінтизацію і вони мають бути клінічно здоровими.

До речі, популярне питання: чи можна змінювати вакцини впродовж життя тварини? Так, зовсім необов’язково проводити щеплення вакциною однієї ТМ.

І ще, до речі: крім згаданих вакцин, є й інші. Не обов’язкові, але бажані. Це вакцини з захистом від коронавірусу собак, бордетеліозу собак, а також хламідіозу, лейкемії котів. Більш детально вам розповість ветеринарний лікар.

Питань про вакцинацію собак і котів може ще бути багато і цілком нормально, що власники не можуть знати відповіді на всі. Якщо ви не знайшли відповіді у цьому матеріалі – телефонуйте чи приходьте. Ветеринарні лікарі Фауна-сервіс нададуть кваліфіковану консультацію.

І ще трохи корисної інформації: вартість комплексної вакцинації собак і котів знижено. З цінами ви можете ознайомитися нижче. Записатись на вакцинацію кота чи собаки в Києві можна цілодобово за телефонами: (044) 289 7744,  (050) 522 9808, (093) 107 5600

 

Вакцинація собак і котів у Києві, вартість

вакцинація котів і собак у києві фауна-сервіс