Факоемульсіфікація катаракти у тварин – це мікрохірургічна операція, що полягає у видаленні помутнілого кришталика з наступною заміною його штучним (або без заміни).
Одним з найбільш поширених і складних захворювань очей у тварин є катаракта – помутніння прозорого кришталика. Захворювання супроводжується зниженням гостроти або повною втратою зору.
Причини катаракти у домашніх тварин
Причини виникнення катаракти різноманітні. Хвороба може розвинутися під впливом зовнішніх чинників (наприклад, під впливом випромінювання), може бути результатом деяких захворювань (наприклад, цукровий діабет) або бути спадковим захворюванням (характерно для певних порід: САО, лайки, ретривери, тер’єри та ін.).
Лікування катаракти у собак і котів
Факоемульсіфікація катаракти у тварин – прогресивний безболісний метод безшовної хірургії катаракти, при якому екстракція катаракти проводиться методом факоемульсифікації.
Використання цієї методики дозволяє роздрібнити ядро кришталика за допомогою ультразвукового впливу і провести його аспірацію через надмалий розріз (близько 3 мм), який також використовується для імплантації штучного кришталика.
При імплантації можливе застосування і жорстких інтраокулярних лінз. У цьому випадку розмір розрізу збільшується приблизно в 2 рази і, як наслідок – потрібно накладення рогівкових швів, які збільшують час післяопераційної реабілітації тварини.
Перевагами факоемульсифікації є мала травматичність, невелика кількість ускладнень, відсутність необхідності накладення швів і скорочення термінів реабілітації пацієнтів. Після проведення операції з імплантацією гнучкої інтраокулярної лінзи, післяопераційна реабілітація займає кілька днів. Тварина може бачити вже на наступний день.
Для проведення подібних маніпуляцій потрібна наявність мікрохірургічного інструментарію та системи, призначеної для екстракапсулярної екстракції катаракти і вітректоміі – факоемульсифікатора.
Перша операція з застосуванням методики факоемульсифікації з установкою штучного кришталика проводилася у ветеринарному госпіталі 4 серпня 2010 року. Пацієнт – 15-річна безпородна собака Муся. Діагноз – катаракта правого ока, цукровий діабет.
Правильний догляд за твариною під час післяопераційного періоду дуже важливий. Дотримання всіх рекомендацій і обов’язкове відвідування лікаря-офтальмолога дозволить вашому вихованцеві максимально швидко одужати після операції, а також уникнути можливих ускладнень.
Зазначений метод видалення катаракти на сьогоднішній день є найбільш безпечним і ефективним. Мінімальний ризик ускладнень, відсутність швів, швидке відновлення зору – все це дозволяє нам говорити, що представлена методика на сьогодні є найбільш досконалою.