Ветеринарна офтальмологія – одна з найскладніших і вузькоспеціалізованих областей ветеринарної медицини. Око має надзвичайно складну і вкрай специфічну анатомію та фізіологією – всі процеси, котрі відбуваються в організмі, мають сильний вплив на орган зору.
Різні інфекції, травми, пухлинні процеси, уражуючи організм і порушуючи нормальний перебіг біологічних процесів, негативно впливають на очі та на систему зору в цілому.
Не дивлячись на те, що симптоматика, особливо первинна, багатьох захворювань очей у тварин вельми схожа, причини можуть бути різноманітними.
Для того, щоб лікування було максимально ефективним, ветеринарний офтальмолог повинен встановити точний діагноз, а для цього – провести ряд досліджень, тим більш, що інколи проблеми з очима у тварин говорять про наявність іншого захворювання у пацієнта.
Найбільш поширеними захворюваннями очей у домашніх тварин є: глаукома; катаракта; кон’юнктивіт; кератит; заворіт і виворіт повік. Деякі з представлених захворювань можна вилікувати терапевтично, інші виключно хірургічним шляхом.
Симптоми захворювання очей у собак і котів, що мають вас насторожити, різноманітні: запалення повік, сильна сльозотеча, почервоніння очного яблука, помутніння рогівки та ін.
У ветеринарному госпіталі Фауна-сервіс можна провести повний комплекс профілактики і лікування зорової системи: від комплексної діагностики і терапії до мікрохірургії.
Найбільш затребувані офтальмологічні маніпуляцій у собак і котів:
- фармакотерапія очних захворювань (сухий кератокон’юнктивіт, катаракта у тварин, нодулярний епісклерит, кон’юнктивіт у тварин, паннус (синдром Уберрейтера, хвороба вівчарок), вогнищевий і тотальний пігментозний кератит у тварин);
- блокади і операції на сльозових каналах (дренаж носової і ротової порожнин, ін’єкції в порожнину скловидного тіла, парацентез передньої камери ока, переміщення протоки слинної залози в кон’юнктивальний мішок, субкон’юнктивальна блокада, субпальпебральна катетеризація клітковини, усунення атрезії сльзової точки і катетеризація сльозо-носової протоки);
- операції на повіках (анкілоблефарон, висікання халазіону, кантотомія, корекція завороту повіки і очної щілини); операції на третій повіці ( резекція хряща третьої повіки, пластика кон’юнктиви, екстирпація третьої повіки);
- операції на рогівці (дренування передньої камери ока при катаракті, консервативне і хірургічне вправлення вивиху ока, операція при проникаючому пораненні ока, орбітотомія, пластика язв при травматичних пошкодженнях з випадінням райдужної оболонки, видалення кришталика при катаракті, евісцерація очного яблука та ін.)