Синдром Кіарі у собак (або по-іншому – грижа мозочка головного мозку) – це аномалія розвитку головного мозку, для якої характерний надто маленький (іноді деформований) відділ черепу, в якому знаходиться мозочок.
Під дією тиску мозочок «вдавлюється» в ділянку великого потиличного отвору, що провокує серйозні порушення рухової функції тварини та інші відхилення в роботі неврологічної системи. Лікування синдрому Кіарі у собак може бути консервативним або оперативним.
Симптоми синдрому Кіарі у собак
Грижа мозочка головного мозку є вродженим захворюванням, що характерне для собак-брахіцефалів та собак мініатюрних порід: пекінеси, мопси, грифони.
Симптоми синдрому Кіарі зазвичай з’являються у віці від шести місяців до двох років: біль в області шиї та потилиці (собака може розчісувати лапами шию або вуха), з’являється порушення рухової функції (власники можуть помітити дискоординацію лап),тремор, слабкість кінцівок.
Для встановлення правильного діагнозу використовують дані МРТ, що дозволяють побачити достовірну клінічну картину.
Лікування синдрому Кіарі у собак
Лікування може бути консервативним та хірургічним, тактика лікування залежить від різних факторів і обирається лікарем індивідуально. Консервативне лікування синдрому Кіарі у собак передбачає використання препаратів, що послаблюють тиск спинномозкової рідини. Але мусимо зазначити, що у більшості випадків ефективнішою є саме хірургічна тактика лікування синдрому Кіарі.
Під час втручання проводиться декомпресія черепа, що супроводжується видаленням невеликої ділянки кістки в області мозочку з наступною краніопластикою. Ця маніпуляція дозволяє мозочку «розправитися», завдяки чому настає покращення стану здоров’я тварини.
Прогнозований час знаходження тварини у стаціонарі після операції з приводу синдрому Кіарі – від тижня.