GTM Anna 12/09 GTM No name GTM noname

Гіпертрофічна кардіоміопатія (ГКМП) котів – це потовщення стінок лівого шлуночка, що супроводжується погіршенням його здатності до розтягнення та наповнення. Це веде до застою крові у малому колі кровообігу (в легенях) та утворення тромбів. Лікування гіпертрофічної кардіоміопатії у котів – консервативне.

До хвороби схильні як породисті коти (мейн-кун, регдол, британська, шотландська, сфінкс), так і звичайні безпородні домашні котики.

Симптоми гіпертрофічної кардіоміопатії у котів

Інколи патологія може протікати безсимптомно, проте доволі часто найпершим проявом хвороби стає виражена задишка – кіт часто дихає з відкритим ротом на фоні застою в легенях, що без своєчасної допомоги може завершитися набряком легень. Крім того, коти з ГКМП можуть швидко втомлюватися, тому намагаються уникати активностей і фізичних навантажень.

Інколи на виражених стадіях ГКМП може розвиватися накопичення рідини в грудній порожнині, при цьому тварина може набувати вимушено сидячої пози, а коли намагається лягти чи при насильній фіксації у положенні лежачи, дихання значимо погіршується.

Одним з ускладнень ГКМП є артеріальна тромбоемболія – утворення тромбів, що найчастіше закупорюють судини тазових кінцівок. Закупорка супроводжується втратою функції задніх лап (тварина тягне кінцівки), втратою їх чутливості, супроводжується сильним болем в перші 24-48 годин, на фоні чого тварина сильно нявчить.

Діагностика ГКМП у котів

Для діагностики кардіоміопатії у котів ветеринарний кардіолог використовуює різні методі дослідження: рентгендослідження органів грудної клітини, ЕКГ та ультразвукове дослідження серця.

Лікування гіпертрофічної кардіоміопатії у котів

Лікування ГКМП у котів – консервативне. У випадку накопичення рідини у грудній порожнині (трапляється на виражених стадіях захворювання), проводиться торакоцентез – відкачування рідини через прокол грудної стінки.

На жаль, ГКМП невиліковна, проте за умови своєчасної та якісної медикаментозної підтримки, коти можуть жити доволі довгим і щасливим життям.

Гіпертрофічна кардіоміопатія у котів – розповсюджене захворювання, тому всім котам рекомендується щорічне кардіообстеження для виявлення хвороби і своєчасного лікування з призначенням за потреби тромбопрофілактичних засобів.

Лікування гіпертрофічної кардіоміопатії у котів