GTM Anna 12/09 GTM No name GTM noname

Артеріальна гіпертензія у тварин – це стійке підвищення системного артеріального тиску (САТ), що здатне призвести до пошкодження так званих “органів-мішеней” – головний мозок, очі, нирки, серце.

Артеріальна гіпертензія у тварин є в більшості випадків вторинною, тобто розвивається на фоні уже існуючої іншої хвороби.

Якщо у вашого улюбленця виявили хронічну хворобу нирок, гіпертиреоз (підвищений рівень гормонів щитовидної залози – стосується стареньких котів), цукровий діабет, синдром Кушинга, то йому обовʼязково потрібно вимірюти артеріальний тиск.

Симптоми артеріальної гіпертензії у тварин

Тварини можуть досить довго не мати жодних проявів артеріальної гіпертензії. Наприклад, коти можуть роками жити з підвищеним тиском. Але, коли настає критичний момент – відбувається криз.

Це проявляється нахилом голови на одну сторону, крововиливами в очах, горизонтальним ністагмом («бігають очі»), раптовою сліпотою, дезорієнтацію, втратою функції певної половини тіла, чи всіх кінцівок, може супроводжуватися рвотою, слабкістю.

Діагностика артеріальної гіпертензії у тварин

Діагностують артеріальну гіпертензію у тварин за допомогою тонометрії.

У деяких випадках для постановки діагнозу необхідно провести кілька вимірювань з інтервалом в 1-2 тижні, щоб виключити ефект «білого халату» (стрес в умовах клініки). Крім того, є можливість викликати спеціаліста додому і поміряти тиск в максимально звичних і комфортних умовах для пацієнта.

Всім тваринам старше 9 років раз на півроку потрібно проводити тонометрію (вимірювання артеріального тиску), навіть якщо ніяких симптомів немає. А якщо є ознаки артеріальної гіпертензії – обов’язково міряти тиск регулярно.

Лікування артеріальної гіпертензії у тварин

Лікування артеріальної гіпертензії базується на двох однаково важливих “китах”:

  • діагностування та усунення першопричини – хвороби, на фоні якої розвинувся високий тиск.
  • застосування гіпотензивних засобів для зниження тиску.

Лікування артеріальної гіпертензії у тварин