Теплим весняним вечором уздовж траси, що веде до Києва, повільно йшло щеня. Цікавий ніс шестимісячного створіння обнюхував узбіччя траси з особливою увагою – саме час вечеряти. Якби цуценя вміло читати, воно б справедливо обурилося написам на дорожніх щитах, що закликають не засмічувати узбіччя. Як же не засмічувати? А чим вечеряти? На щастя для нього, ці заклики багато хто ігнорує і завдяки порушникам, життя малечі не таке вже й погане.
Ось і сьогодні він приготувався до ситної вечері – весняний вітерець доніс до нього запах м’яса. Мабуть, хтось влаштував для себе пікнік на узбіччі і «шляхетно» залишив неприбраними залишки їжі, що відразу ж перекочували у найважливіше місце – у шлунок. Після гарної трапези щеня почало вирішувати інше завдання – де б сьогодні поспати. У пошуках рішення малюк побрів у бік вогників, що мерехтять біля дороги – він знав, що там, біля вічно розібраних автомобілів, завжди можна знайти м’яке ганчір’я, на якому чудово спиться. Пес роздобрів від їжі, тому втратив пильність і вийшов на трасу, по якій і продовжив свій шлях до привабливих вогнів СТО – залишилося буквально пару кроків. Ці кілька кроків зробити вже не довелося – практично в ту ж хвилину щеня збив автомобіль.
Удар був такої сили, що відлетів номер, а щеня відкинуло на узбіччя. Водій автомобіля вийшов подивитися на причину аварії, але чи то не знайшов щеняти, чи то вирішив, що він помер, тож поїхав, не помітивши відсутності номерних знаків. Співробітник СТО, який вийшов на звук удару, знайшов цуценя, проте прийняв його за мертвого і залишив, вирішивши поховати вранці. Наступного дня, вирушивши за трупом тварини, двоє чоловіків виявили диво: погляд, що молить про допомогу, трохи піднята голова і тихе поскулювання – цуценя було живе!
У дорослих чоловіків, котрі бачили у своєму житті всяке, від цієї картини на очах виступили сльози. Вирішили врятувати собаку. Тієї ж хвилини знайшовся великий дерев’яний піддон, на який акуратно перенесли потерпілого і доставили до приміщення. Далі працівники СТО зателефонували до ветеринарного госпіталю і за цуценям відправили автомобіль швидкої допомоги.
Постраждалу собаку у Фауна-сервіс чекали хірурги та реаніматологи, і як тільки малюка привезли, вони взялися до роботи. Краш – так назвали цуценя – надійшов у стані найсильнішого травматичного шоку, неозброєним поглядом було видно переламані лапи, і на перший погляд здавалося, що у собаки пошкоджено хребет.
Під час проведення термінових діагностичних заходів травма хребта, на щастя, не підтвердилася, проте на рентгенологічних знімках лікарі побачили множинні ушкодження внутрішніх органів, а під час ультразвукового дослідження виявлено наявність вільної рідини у черевній порожнині – внутрішню кровотечу.
Пацієнту терміново потрібно було переливання крові. Прохання про допомогу було розміщено в соціальних мережах, лікарі обдзвонили всіх донорів крові, які не раз допомагали нам у складних ситуаціях, але цього разу ніхто не міг допомогти у такі стислі терміни. Час минав, і нарешті надійшов довгоочікуваний дзвінок. Жінка, яка відгукнулася на заклик, привезла свого вихованця, який виступив донором.
Після забору крові лікарі розговорилися зі рятівницею цуценя та виявилося, що саме її чоловік збив учора тварину на трасі! Коли пройшло перше подив, почали проясняти ситуацію – повірити у такий збіг було дуже складно. З’ясувалося, що чоловік (назвемо його Олег), приїхавши додому, виявив відсутність номера на авто та вранці поїхав на місце події, сподіваючись відшукати загублене.
Співробітники СТО, до яких він звернувся за допомогою, розповіли про цуценя, що вижило, і про те, де він зараз знаходиться. Приїхавши до Фауна-сервіс, Олег дізнався про тяжкий стан тварини, необхідність термінового переливання і зателефонував дружині з проханням привезти їх собаку. Під час прояснення всіх обставин в операційній йшла серйьозна боротьба за життя Краша.
Розкривши черевну порожнину, хірурги виявили страшні наслідки аварії – всі внутрішні органи просякнуті кров’ю, розбито печінку, травмовано нирку та підшлункову залозу, тканини якої почали відмирати, що свідчить про розвиток панкреонекрозу. Також лікарі виявили великий потік крові у корені брижі. Тварині в екстреному порядку провели протишокову терапію, перелили донорську кров і, після відновлення адекватного кровотоку до органів, взялися за усунення пошкоджень: частково резеціювали і вшили печінку, усунули пошкоджені ділянки підшлункової залози, зупинили потік крові в корені брижі.
Крім того, під час операції у шлунку пацієнта лікарі виявили велику кількість кісток – залишки вечірньої трапези, які довелося витягти.
Після завершення лапаротомічного втручання, хірурги провели ревізію органів черевної порожнини і, упевнившись у їхньому нормальному функціонуванні, закрили операційну рану. Усунувши пошкодження життєво важливих органів, хірурги переключилися на травми кінцівок: на рентгенологічних знімках було видно переломи обох кісток передпліччя правої грудної кінцівки та обох кісток гомілки правої тазової кінцівки.
Ветеринари провели металоостеосинтез – кісткові уламки з’єднали за допомогою металевих пластин і, забігаючи наперед, зазначимо, що Краш на другий день вже самостійно ходив. Після такого тривалого та серйозного оперативного втручання пацієнта перевели до стаціонарного відділення ветеринарного госпіталю, де провели післяопераційну реанімацію.
На другий день після страшних подій щеня вже підводило голову, пило – загальний стан тварини стабілізувався. До вечора Краш уже піднявся на лапи і зробив свої перші самостійні кроки на шляху до одужання. Зараз Краш уже ходить, їсть, п’є, із задоволенням грає з лікарями ветеринарного госпіталю і з цікавістю дитини намагається засунути свій ніс у сусідні бокси – треба з усіма познайомитися!