GTM Anna 12/09 GTM No name GTM noname
Посилання скопійоване

Річарду, напрочуд активній і веселій таксі, в житті не пощастило цілих два рази. Перший раз – серйозна травма хребта у собаки, через яку виявилися паралізовані обидві задні лапи. Другий раз, коли недовласники відправили жити собаку-інваліда на парковку, де незрозуміло яким чином собака все ж таки вижила.

Після деякого часу, проведеного Річардом на парковці, доля таки вирішила змилосердитися над маленьким песиком і зробити йому гарний подарунок – він зустрів свою нову власницю. Власниця і справді виявилася справжнім скарбом – Річарда відмили, відгодували, накупили усіляких іграшок і, що найважливіше – полюбили. Для життєрадісної такси настали чудові часи – собака радісно носився на двох лапках по будинку, цікавим носом досліджував всі більш-менш цікаві місця і жив повноцінним собачим життям.

На жаль, як виявилося, собача доля приготувала таксі ще одне нелегке випробування у вигляді курячої грудки, яка застрягла в горлі у собаки. Біду власниця помітила практично відразу, кістка була витягнута, але незважаючи на те, що дівчина зуміла досить швидко дістати кісточку з пащі, у собаки почалися проблеми: в області шиї розвинувся великий набряк, перестав працювати язик, з’явилася рясна слинотеча, Річард не міг гавкати і став задихатися.

Не зволікаючи ні хвилини, власниця звернулася до ветеринарної клініки за місцем проживання і лікарі зуміли допомогти травмованій тварині – після кількох днів лікування набряк спав, собака знову почав гавкати і міг нормально дихати та працювати язиком.

Здавалося б, найстрашніше позаду, проте історія не закінчилася. Ви ж пам’ятаєте про те, що Річард, незважаючи на параліч задніх кінцівок, собака надактивний? Так ось, крім активності в нього є ще одна здатність, яка «понад» – це здатність знаходити і знищувати всілякі предмети. Після того, як було знищено гумовий м’ячик і кудись пропала велика сира картоплина, у Річарда з’явилися колишні симптоми: рясна слинотеча, відсутність ковтального рефлексу. Собака не міг гавкати, не працював язик і тварина задихалася.

У вкрай тяжкому стані такса потрапила до Фауна-сервісу. На рентгенівському знімку лікарями ветеринарного госпіталю було виявлено важку аспіраційну пневмонію – деякий час слина потрапляла в трахею та легені, що призвело до тотального запалення всієї паренхіми легень. Крім того, була виявлена дегідратація (тобто зневоднення організму) тяжкого ступеня через те, що під час попереднього лікування собаці проводили інфузії по 100 мл на добу, чого зовсім недостатньо для поповнення всіх фізіологічних втрат тварини.

Річарду було потрібно оперативне втручання, проте, вирішили почекати кілька днів для того, щоб підготувати тварину до операції, провести ще деякі дослідження та усунути дегідратацію організму – такса була в дуже тяжкому стані.

Лікарі провели фіброгастроскопію, але виявити будь-які видимі пошкодження хрящової гортані не вдалося – все було гаразд. Після додаткових досліджень було поставлено точний діагноз – травматичний неврит, що спричинив аспіраційну пневмонію. Річарда почали готувати до операції. Однак доля і тут розпорядилася по-своєму.

Під час інфузійної терапії власниця дала Річарду попити води і такса відразу ж захлинулась. Собака посинів, почав задихатися і, в результаті, оперативне втручання довелося виконувати в ургентному стані.

Собаці виконали трахеотомію та гастростомію, поставили назогастральний зонд. Протягом кількох днів з трахеотомічної трубки лився гній, але завдяки адекватній терапії собака почав одужувати. Годували хвору тварину через гастростому, а наявність назогастрального зонда давало можливість проводити додатково ентеральне харчування та воду.

Лікувальні заходи дали позитивний ефект, сьогодні Річард вже їсть і п’є самостійно, а дзвінкий гавкіт, яким він зустрічав кожного Фауна-сервіс, що входив до стаціонару, без обстеження давав зрозуміти, що песик вже практично одужав. Зараз Річард вже вдома, і ми сподіваємося, що надалі у нього буде все добре.

То що призвело до таких страшних наслідків? – запитаєте ви.

Пам’ятаєте нещасливу курячу грудинку? Саме вона. Справа в тому, що адекватну роботу горлянки забезпечують нерви і деякі з них були пошкоджені кісткою. Повторне загострення було викликане м’ячиком або картоплею, які розжував і проковтнув надто активний пес Тому, шановні власники, звертайте увагу на те, що їсть і чим грає ваш улюбленець. Пам’ятайте про те, що варені та смажені кістки – страшна небезпека для тварини, уникайте їх! Іграшки, якими розважаються ваші вихованці, також можуть стати грізною зброєю – намагайтеся не залишати тварин з ними наодинці і завжди контролюйте процес гри!