Джеку шість років і це найкращий вік для того, щоб поганяти веселих білок на дачі, провчити нахабну подружку-бультер’єра, подбати про маленьку білу болонку Фаньку і щодня проводити нові та нові дослідження навколишньої місцевості. І в його плани ніяк не входив діагноз – синдром здавлення кінського хвоста у собаки.
На жаль, артроз ліктьових суглобів у собаки, вніс свої, неприємні корективи у поведінку і, коли хвороба загострювалася, Джекі ледве міг ходити. Завдяки медикаментозному лікуванню та фізіотерапевтичним процедурам, захворювання вдавалося контролювати, але часом воно все ж таки давалося взнаки. Так сталося і цього разу – власник Джека помітив, що лабрадор став важко підніматися на лапи, видно було, наскільки сильно ослабли задні кінцівки. Коли песик ходив, проблема, здавалося б, зникала, але одного разу Джек упав на задні лапки і не зміг підвестися.
Пам’ятаючи про артроз та вирішивши, що це чергове загострення, власник привіз лабрадора до госпіталю. У клініці Джек уже зовсім не міг стати на лапи, падав при кожній спробі та міг лише трохи підніматися на передніх лапках. Під час огляду лікар відзначив незначний хрускіт, сильну болючість при пальпації в ділянці попереку і навіть неозброєним поглядом було видно, що кожен дотик завдає собаці болю. Для встановлення діагнозу потрібно було провести ще додаткові дослідження, але вже стало ясно, що до артрозу ліктьових суглобів додалося ще одне серйозне захворювання, цього разу хребта.
Джеку провели рентгенологічне дослідження та КТ. Дані дослідження дозволили виявити серйозний патологічний процес у хребті – спондильоз, який спричинив компресію (здавлення) спинного мозку, що в свою чергу, призвело до парапарезу тазових кінцівок і порушення функції тазових органів. Діагноз, який поставили Джеку – синдром здавлення кінського хвоста, це тяжкий неврологічний розлад, що супроводжується порушенням функції задніх кінцівок.
Лікування синдрому здавлення кінського хвоста в окремих випадках може бути терапевтичним, але основне і єдине правильне лікування патології – хірургічне. Лікарі ветеринарного госпіталю Фауна-сервіс неодноразово стикалися з подібним захворюванням – операції на хребті у собак у госпіталі не рідкість, тому чудово уявляли з чим саме їм доведеться зіткнутися під час операції.
Джеку провели ламінектомію – оперативне втручання на хребті, під час якого хірурги видалили хрящову тканину, що стискає спинний мозок. Втручання було довгим, серйозним і тепер уже з точністю можна сказати – на всі 100% успішним!
Після проведеної операції Джека чекав на тривалий реабілітаційний період, перші три тижні якого лабрадор провів у стаціонарі Фауна-сервіс – правильний і кваліфікований медичний догляд у післяопераційний період не менш важливий, ніж успішно проведена операція. Крім того, Джек потребував регулярних фізіотерапевтичних процедур, проведення яких неможливе в домашніх умовах. З кожним днем Джеку ставало все кращим, а у співробітників ветеринарного госпіталю з’явилася нова традиція – перед зміною цмокати Джека в ніс – на щастя!
Через три тижні Джек передав свої «обов’язки», сусідньому кошеняті і подався додому. Зараз про складну операцію, яку переніс добродушний лабрадор, нагадує лише шрам на спині та коротка щетина – шерсть відростає не так швидко, як хотілося б. Бігає Джек ще не так упевнено, як раніше, але вже із задоволенням грає зі своїми хвостатими товаришами. Щастя тобі, Джекі!