Посилання скопійоване

Смачненько ж! – Схоже, саме з цими думками малюк зенненхунда проковтнув м’ячик на очах у власників. Так почалась історія про стороннє тіло шлунка у собаки.

Власники радість малюка не розділили і почали обдзвонювати клініки на предмет вилучення іграшки і, бажано, якомога менш інвазивним методом. На жаль, у Львові не знайшлося лікаря, який зміг би витягти м’яч ендоскопічно, та й просто хірурга пізно ввечері власники не знайшли. Подзвонили у госпіталь і, після розмови з хірургом, виїхали до нас.

Астон прибув рано вранці в досить піднесеному настрої – м’ячик всередині йому поки особливо жити не заважав. Проте і власники, і лікарі були іншої думки.

Після проведення всіх аналізів, Астона взяли на ФГДС – була надія, що іграшку вдасться витягти ендоскопічно. Але м’яч виявився завеликим, а до того ж – гладким і слизьким, тому, не гаючи часу, лікарі перейшли до проведення гастротомії.

Маємо зазначити, що найчастіше видалення стороннього тіла зі шлунку проводиться ендоскопічно, однак, все залежить від розміру і типу стороннього предмета.

фауна сервыс видалення стороннього тіла шлунка у собаки

М’ячик витягли зі шлунка досить швидко і Астона перевели у стаціонарне відділення. Через кілька днів відновлення, щеня відправилося додому, маємо надію, що з твердою впевненістю, що м’ячі їсти не можна!

Собака проковтнув іграшку, що робити?

Собаки ковтають неїстівні речі набагато частіше, ніж хотілося б. У цьому випадку діє одне правило: якщо предмет може вийти самостійно, дайте йому шанс. Але не забувайте про розмір собаки. Невеликий м’яч, шматок гумового тапка, вухо іграшкового кролика для великого собаки може не виявитися проблемою, а ось для маленького – ще й якою!

Ще важливо – предмет має бути безпечним. Голки, предмети з гострими краями, клубки ниток, пакети – це небезпечно.

У будь-якому випадку, після сеансу ковтання, ви повинні уважно стежити за станом собаки – відмова від їжі, блювання, запор або навпаки – діарея, кров у калі – настав час їхати до ветеринарного хірурга. Якщо предмет не виходить протягом трьох днів – теж, адже це означає, що сторонній предмет залишився в шлунку, гірше – застряг у кишківнику і, швидше за все, призведе до непрохідності.

Кишкова непрохідність у собаки – патологія шлунково-кишкового тракту, що характеризується повним або частковим припиненням просування харчових мас травним каналом і виникає в ряді випадків: наявність стороннього тіла, інвагінація, заворот петель кишківника.

Зверніть увагу – що довше стороннє тіло знаходиться в організмі, то складніше його витягти. З стравоходу та шлунка його можна дістати ендоскопічно (у разі, якщо предмет невеликий і є за що “зачепитися”) Якщо стороннє тіло проходить далі, в кишківник, то ендоскопічно лікарі його вже не вилучать, доведеться проводити лапаротомію. У разі, якщо непрохідність спричинена тривалим перебуванням стороннього тіла в кишківнику, часто потрібна його резекція. А це вже зовсім інша та складніша операція.

Читати ще