GTM Anna 12/09 GTM No name GTM noname
Посилання скопійоване

Меліса – п’ятнадцятирічний джек-рассел терьер. Довгий час собака мочилася кров’ю і довгий час власниця намагалася її лікувати. На жаль, спроби консервативного лікування закінчилися невдачею і, коли наші колеги виявили камінь у сечовому міхурі, постало питання про операцію.

Для уточнення діагнозу та визначення подальшої тактики лікування Мелісу привезли до нас. Під час УЗД, ми виявили не лише великий камінь, що про нього розповіли власниці у сторонній клініці, а й безліч дрібних камінців. Крім того, на УЗД візуалізувалося пухлиноподібне утворення на дні сечового міхура.

Оперувати собаку власниця вирішила у нас, у Фауна-Сервіс. Хірурги провели відкриту цистолітотомію (ендоскопічна цистолітотомія при великій кількості каменів та підозрі на пухлину – неможлива), видалили каміння та виявили п’ять великих поліпів на слизовій сечового міхура – це була доволі неочікувана знахідка. Всі поліпи видалили, стінку сечового міхура вшили. Собака потроху повернулась до колишнього життя.

сечокам'яна хвороба у собаки

Кров у сечі – одна з ознак сечокам’яної хвороби, яку часто лікують як цистит. Але повторна поява крові або відсутність ефекту від консервативного лікування – серйозна нагода пройти додаткові обстеження або отримати другу думку.

Що за додаткові обстеження?

  • Клінічні, біохімічні аналізи;
  • Рентгенологічні дослідження: оглядова та екскреторна урографія та подвійне контрастування;
  • Ультразвукове сканування;
  • Цистоскопія;
  • Бактеріологічні дослідження.

Чи всі потрібні одразу? Ні – які саме дослідження потрібні вирішує лікар, грунтуючись на різних факторах.

Читати ще