Хірурги полюбляють виклики. Найскладніший патологічний стан пацієнта – це виклик. Виклик, який потрібно прийняти, перемога, яку потрібно здобути. Один із найсерйозніших супротивників для хірурга – пухлина мозку у собаки. Це суперник, якого не перемогти, просто тому, що ти звик досягати бажаного. Ні, для перемоги у цій складній дуелі необхідно застосувати всі свої здібності: досвід, професіоналізм, швидкість, впевненість, знання.
За тривалий час своєї хірургічної практики головному лікарю Фауна-Сервіс не раз доводилось зустрічатися з таким грізним противником. Незважаючи на великий досвід у нейрохірургії, випадок, з яким прийшло зіштовхнутися цього разу – найбільш складний, вимагаючи максимальних зусиль з одного боку та прагнення жити – з іншого.
Дюк, восьмилітній американський бульдог, не має української прописки – разом із власником він прибув до України із Штатів. У Дюка деякий час відзначалися епілептичні напади, які з часом посилилися. Обернувшись до однієї з клінік нашого міста, вони, на жаль, не отримали ні точного діагнозу, ні правильного лікування, а приступи у собаки продовжувалися, ставали дедалі частіше, саме тоді власники собаки звернувся до фахівців Фауна-сервіс.
Після огляду пацієнта, Павлом Рейнгольдовичем було рекомендовано провести МРТ – причини розвитку епілептичних нападів можуть бути різноманітними, потрібна була саме така діагностика. Отримані знімки підтвердили наявність досить великого новоутворення, розташованого у самій середині головного мозку.
Перед власником став вибір: везти Дюка до Штатів і оперувати там, або довіритися хірургам, які виявили патологію. Після недовгих роздумів та розмов з Павлом Рейнгольдовичем, він зробив вибір – Дюка оперуватимуть у Фауна-сервіс.
Почалася підготовка до найбільш складної нейрохірургічної операції, яка колись проводилася у стінах госпіталю. Оперативне втручання – це єдиний дієвий метод лікування новоутворень подібної локалізації. Від хірургів потрібно практично неможливе – усунути пухлину, не зачепивши здорові ділянки мозку, не порушивши кровотік, не пошкодивши нейрони та ще безліч «не» – головний мозок є складним органом центральної нервової системи.
Для доступу до головного мозку хірургів необхідно провести краніотомію – трепанацію черепа і, через невеликий отвір у черепній коробці, слід «пройти» більшу частину мозку, щоб дісталася до місця локалізації пухлини та провести видалення новоутворення. Лікарі впоралися.
За кілька годин, проведених у операційній, ветеринарний хірург вийшов до власника з усмішкою – оперативне втручання пройшло успішно, залишилося тільки чекати. Очікування було нестерпно довгим – хвилини перетворювалися на часи, а часи тяглися практично нескінченно.
Хто сказав, що в одній годині всього 60 хвилин? Година, коли на кону життя, триватиме так довго, що здається ніколи не закінчиться. Усі страхи, страхи та надії живуть у цій годині. Все своє життя можна вкласти в одну годину, якщо ти чекаєш на повернення до життя свого улюбленця. Дюк прийшов до тями. Відійшовши від наркозу, він, перш за все, почав шукати улюблені руки, щосили намагався внюхати такий рідний запах свого господаря. І він був поряд. Увесь час людина була поруч – навіть якщо за дверима операційної.
Минуло трохи часу, лікарі уважно стежили за станом Дюка, а Дюк намагався працювати всіх: і власника, і лікарів – він одужував. Почав пити, їсти, підніматися на лапи і, нарешті, прийшов день, коли собака і людина разом покинули стіни ветеринарного госпіталю.