GTM Anna 12/09 GTM No name GTM noname
Посилання скопійоване

Пухлина грудини у собаки – оперативне лікування остеохондроми, що утворилася на кордоні фрагмента грудини і хряща. Клінічний випадок

Цей клінічний випадок не про лікарів, не про тварину – про власників. Саме їх уважність та турбота про собаку дозволили виявити патологію.

Так, ми розуміємо, що власники не лікарі. Що ви не завжди здатні оцінити серйозність проблеми, але ніхто, ніхто крім вас не знає краще вашу тварину. І тільки ви можете помітити нехарактерну поведінку, вимушену позу, погляд, який змінився і зробити перший крок до вирішення проблеми.

Сьома – представник гордої японської породи. Сьому оперували з приводу доброякісних новоутворень – між пальцями виросли невеликі пухлини, які явно заважали собаці – він постійно гриз і вилизував лапки.

Під час лікування собаки власники поскаржилися на те, що Сьома не може лежати на животі. Лягає і, довго намагаючись зручніше влаштуватися, все ж перевертається на бік. Вимушена поза собаки стурбувала власників і вони вирішили з’ясувати, в чому ж причина.

Сьомі провели ретельний огляд, зробили рентгенограму хребта і грудної клітки. Саме в ній, у грудній клітині й ховалась проблема – на знімках була чітко видна деформація 4 і 5 фрагментів грудини, їх зміщення відносно один одного.

Лікарями і власниками прийнято рішення – оперувати. Під час втручання була виявлена ​​остеохондрома – доброякісна пухлина, що утворилася на кордоні фрагмента грудини і хряща. Саме вона стала причиною деформації грудини і больових відчуттів, через які Сьома не міг лежати на животі.

Хірурги провели видалення двох кісток грудини з видаленням прилеглих тканин та виконали металоостеосинтез. Операція технічно складна, так як в небезпечній близькості знаходяться міжреберні артерії та вени.

Хірурги впоралися, впорався і Сьома – на четвертий день після операції наш пацієнт відправився додому, незабаром він зможе без обмежень валятися на пухнастому пузику.