Посилання скопійоване

У нашій практиці зустрічається безліч новоутворень як злоякісних, так і доброякісних. Але така розумна пухлина у кота зустрілася нам уперше.

Історія кота досить банальна – шість місяців лікування та жодного прогресу. Хронічний риніт, хропіння, тяжке дихання, утруднене ковтання. Обстеживши кота від носа та до хвоста, лікарі виявили проблему з барабанною порожниною та пухлину в ділянці глотки. Лікування, у зв’язку з деякими обставинами, відкладалося і, коли власники звернулися знову до нас, проблеми кота досить серйозно посилилися.

Знов обстеживши тварину та ознайомившись із результатами МРТ, проведеного раніше, хірург запропонував комбіноване оперативне втручання, яке дозволило б за один раз вирішити проблему і з глоткою, і з барабанною порожниною, в якій також було присутнє новоутворення.

Операція очікувалась непростою через невеликі розміри пацієнта, а також через безпосередню близькість великих судин і нервових стовбурів. Хірург вирішив почати з видалення новоутворення у глотці – пухлина виявилася дуже великих розмірів і було досить складно визначити, звідки вона походить. Тільки видаливши її, хірург зрозумів, що новоутворення бере свій початок у барабанній порожнині, а в глотці вона виявилася, “спустившись” євстахієвою трубою.

Уявіть собі виноградну лозу, замкнену в маленькому просторі – коли рослина вичерпує всі можливості росту, вона починає пробиватися назовні, використовуючи найменші тріщини та отвори у стінах. Так і пухлина – зайнявши весь простір у барабанній порожнині, вона знайшла вихід – спустилася у більш просторе місце, використавши як опору для “переміщення” євстахієву трубу.

Євстахієва труба – своєрідний канал, що повідомляє порожнину середнього вуха з глоткою. Вона необхідна для доступу повітря з глотки в барабанну порожнину – саме так підтримується рівновага між тиском у цій порожнині та зовнішнім атмосферним тиском.

Звільнивши глотку та слуховий канал від новоутворення, хірург провів санацію носової порожнини, що була заповнена густим гноєм, через що кіт практично не міг дихати, закрив операційну рану та перейшов до барабанної порожнини.

Для того, щоб дістатися пухлини, необхідно розкрити порожнину, що знаходиться глибоко в м’яких тканинах у небезпечній близькості від великих артерій – справа непроста, а враховуючи розміри пацієнта – і поготів. Тим не менш, лікарі впоралися – новоутворення було видалено, порожнину очищено та дреновано.

Зараз кіт перебуває в госпіталі, приходить до тями після важкої операції – ковтати і дихати тварина тепер може без проблем. Бажаємо пухнастому здоров’я!

Читати ще