Ця історія почалася, коли Рея, гарного та доброго лабрадора, вкусив кліщ. Собака захворів на бабезіоз. Улюбленого вихованця привезли до однієї зі столичних ветеринарних клінік і залишили його під наглядом лікарів.
Під час однієї із прогулянок Рей не зміг йти, буквально впав на задні лапи. Результати аналізів показали низький рівень гемоглобіну і лікар запропонував власникам провести переливання крові, після чого пацієнт помітно пожвавішав та повеселішав. Однак на п’ятий день лікування Рею погіршало, тому йому провели повторне переливання крові.
Того ж дня перелякані власники забрали свого вихованця додому. Лапи були опухлі, тварина ледве пересувалась травою (по асфальту пес уже ходити не міг), а через кілька днів на лапах почали з’являтися виразки. Ветеринарний лікар, якого запросили оглянути собаку, обробляв рани левоміколем, колов антибіотики, але процес гниття не зупинявся.
Протягом десяти днів розклалося м’ясо на лапках, розклалися сухожилля, почали відмирати та розпадатися кістки. На очах у шокованих власників улюблений собака гнив живцем. Розуміючи, що життя Рея залежить зараз не від лікарів, а тільки від них, господарі собаки почали самостійно шукати можливість вилікувати вихованця.
Через деякий час їхні зусилля були винагороджені – знайшовши в іншій країні хороший препарат, власники почали обробляти лапи в домашніх умовах. Це допомогло, процес розпаду тканини зупинився. Думаючи про подальшу долю улюбленого собаки, власники не допускали думки про евтаназію – вони дуже хотіли забезпечити улюбленцю якомога якісніше життя, тому вирішили поставити Рея на протези. Займаючись пошуком компанії, яка може надати необхідне, господарі Рея познайомилися з Ілоною Криловою – власницею компанії «Фракіштак» (виготовлення інвалідних візків для тварин) та волонтером.
Ілона наш давній друг. Багатьох підібраних нею собак із покаліченими долями та тілами вилікували лікарі ветеринарного госпіталю Фауна-сервіс, тому дівчина не з чуток знає про можливості госпіталю. Коли Ілона почула страшну історію Рея, одразу направила господарів собаки на консультацію до головного лікаря Фауна-сервіс. На жаль, після огляду пацієнта, Павло Пульняшенко не зміг запропонувати вже нічого, крім створення ампутаційних куксів під протези – гангрена, а це була саме вона, повністю позбавила собаку можливості ходити на своїх лапах.
Завдяки старанням власників, хвороба відступила, вже чітко було видно демаркаційну лінію, що відокремлювала живі тканини від мертвих, але відмерлу частину слід видалити.
Для того, щоб одягнути собаці протези, потрібне операційне втручання – хірургічна корекція лап, створення ампутаційних куксів, які надалі можна використовувати для правильного протезування (кукси повинні бути правильної форми та певної довжини).
Втручання пройшло успішно і в даний час стан Рея задовільний, власники вчать його знову ходити за допомогою інвалідного візка. Так як біль пішов, Рей вже намагається стати на лапи, йти. Він щиро не розуміє, що ж не так і чому бігати, як раніше в не виходить. Мине ще трохи часу і собаці поставлять протези, навчать заново ходити.
Ситуація, в якій опинився собака – жахлива. Виникнення злощасної гангрени спровокували ускладнення після лікування бабезіозу, що супроводжувалися тромбозом дрібних судин кінцівок, але чому саме виникли ці ускладнення, говорити складно, оскільки лікування собаки спочатку проводили не лікарі нашого госпіталю.
Але говорити хочеться зараз зовсім не про це. Про власників. Хочеться говорити про власників. Люди, які не приспали собаку, не викинули зі свого життя тільки тому, що вона стала калікою, а продовжували боротися за її життя та здоров’я, заслуговують на захоплення. Хоча навряд чи воно їм потрібне, це захоплення. Їм потрібний їхній собака. Коханий, життєрадісний та здоровий друг, який ніколи не покине, не зрадить і не обдурить. Адже його теж не зрадили і не покинули.