Одному з пацієнтів нашої клініки, важкі каліцтва ще у щенячому віці були завдані дорослими собаками. В результаті бійки серйозно постраждали обидві передні лапи – розриви сухожиль, м’язів, глибокі рвані рани шкірних покривів та підшкірної клітковини. Собаці було проведено відновлювальну операцію. Результат – повне загоєння однієї кінцівки.
На другій лапі загоєння відбувалося повільно, утворився глибокий рубець, який постійно кровоточив. Причиною цього стало постійне розлизування рани на лапі – собака турбувався через хворобливі відчуття, пов’язані з процесом затягування, в результаті якого відчував свербіж і біль.
Після огляду ветеринарний хірург Фауна-сервіс вирішив провести пересадку шкіри на ранову поверхню. Для цього необхідно було видалити рубець та підготувати пошкоджену ділянку лапи до пересадки.
Складність операції з пересадки шкіри на лапах полягає в тому, що шкіра в цих місцях найбільш рухлива і приживлення тканин після трансплантації досить складний процес.
Операція проводилася у два етапи. Перший – висічення рубця. Ветеринарний хірург максимально точно провів видалення рубця, не пошкодивши тканин, що прилягають до рубця, потім на рану наклали спеціальну сітку, просочену ліками для правильної грануляції рани.
Другий етап операції проводили через тиждень, коли ранова поверхня була повністю готова до пересадки. Через рухливість кінцівки, для запобігання утворенню глибоких рубців і розривів пересаджених тканин, трансплантацію провели марочним способом (тобто пересаджували шкіру невеликими шматочками). Сітку з рани дбайливо видалили. Тканини для пересадки брали з поверхні живота у собаки, відшаровуючи лише верхній шар шкіри – саме він приживається максимально швидко і без ускладнень.
Так і вийшло – пошкоджена лапа заживала доволі швидко, нових рубців не утворилося і незабаром наш хвостатий пацієнт вирушив додому.